17:19 22 جولای 2018
حملات کیمیاوی داعش به نیروهای عراقی در غرب موصل

حملات کیمیاوی داعش به نیروهای عراقی در غرب موصل

© AP Photo /
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10

منابع نظامی عراق از دو مورد استفاده گروه تروریستی داعش از سلاح‌های کیمیاوی علیه نیروهای عراقی، در جریان عملیات بازپس‌گیری موصل، خبر داده‌اند که به مصدوم شدن شماری از این نیروها منجر شده است.

به گزارش اسپوتنیک از تسنیم، جنرال یحیی رسول سخنگوی فرماندهی مشترک عملیات عراق اعلام کرد، گروه تروریستی داعش، روز یکشنبه در حمله‌ای در غرب موصل از گاز ناشناخته‌ای استفاده کرده، که به مصدوم شدن شش سرباز و بستری شدن آنها منجر شده است.
وی خاطرنشان کرد، تحقیقات برای شناسایی گاز کیمیاوی استفاده شده در این حمله، در جریان است.
طبق این گزارش، پس از این حمله تعدادی ماسک و تجهیزات مرتبط برای مقابله با تحرکات احتمالی بعدی بین نیروهای عراقی توزیع شده است.
همزمان، فرماندهی مشترک عملیات عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد که گروه داعش روز شنبه هم در تلاش برای توقف پیشروی نیروهای عراقی «از فشنگ‌های حاوی ماده سمی توکسیک استفاده کرده اما صدمات محدودی وارد شده است».
بر اساس این گزارش حمله روز شنبه، به کشته شدن کسی منجر نشده اما تعداد محدودی از نیروهای امنیتی را مصدوم کرده است.
در عین حال مشخص نیست که این حمله در داخل شهر موصل صورت گرفته، یا در نواحی بیرونی آن.
گروه تروریستی داعش هر از گاهی حملاتی را با توسل به سلاح‌های کیمیاوی انجام می‌دهد، اما دامنه چنین حملاتی و تأثیر آن بر عملیات نظامی نیروهای عراقی محدود بوده است.
نیروهای دولتی عراق در ماه‌های گذشته موفق شدند کنترل بخش شرقی موصل را از دست تروریست‌ها خارج کنند و از آن زمان نیروهای مشترک عراقی سرگرم مقابله با جنگجویان داعش در مناطق غربی موصل هستند.

 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک