16:16 23 جولای 2018

کیم جونگ اون در پیامی که به اسد فرستاد، حمله امریکا به سوریه را محکوم کرد

© AP Photo / Wong Maye-E
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

رسانه‌های کوریای شمالی گزارش دادند که کیم جونگ اون، رهبر کوریای شمالی امروز (دوشنبه) در پیامی به بشار اسد، رییس جمهور سوریه، حمله راکتی امریکا به این کشور را محکوم کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا به استناد از خبرگزاری یونهاپ، رهبر کوریای شمالی در این پیام که به وسیله خبرگزاری مرکزی دولتی این کشور مخابره شد، ضمن تبریک هفتاد و یکمین سالگرد استقلال سوریه از فرانسه، فرصت را مغتنم شمرد تا امریکا را برای تهاجم خود به سوریه مورد انتقاد قرار دهد.

کیم در این پیام «پشتیبانی قاطع» خود را از «اجرای عدالت توسط مردم و حکومت سوریه» اعلام کرد.

امریکا 7 اپریل در پاسخ به ادعای استفاده دولت اسد از سلاح کیمیاوی به سوریه حمله راکتی کرد. این حمله که یک پایگاه هوایی دولت اسد را مورد هدف قرار داد انتقاد دولت کوریای شمالی را بر انگیخت با اینحال این نخستین باری بود که کیم جونگ اون با ارسال پیامی شخصاً به این خاطر از امریکا انتقاد کرد.

با توجه به اینکه حمله اخیر "زنگ هشداری برای هر دو کشور" به شمار رفت، کوریای شمالی و سوریه بر تقویت روابط دو طرفه تاکید کرده‌اند.

اسد ظرف هفته گذشته به مناسبت صد و پنجمین سالروز تولد کیم ایل سونگ، بیانگذار کوریای شمالی و پنجمین سالگرد انتخاب رهبر کنونی به بالاترین مقام، دو پیام تبریک برای کیم جونگ اون فرستاد. محتوای پیام رییس جمهور سوریه شبیه پیامی بود که جیم کونگ اون پنجشنبه گذشته به مناسبت هفتادمین سالگرد بنیان حزب بعث در سوریه فرستاده بود.

مرتبط:

در جمهوری چک از زندگی کاکای کیم جونگ اون نگران هستند
روزنامه نگار جاپانی در باره هویت برادر کشته شده کیم جونگ اون گفت
تصاویر قاتل برادر کیم جونگ-اون
هویت قاتلین برادر کیم جونگ اون مشخص شد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک