18:29 03 جولای 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

مک مستر، مشاور امنیت ملی ایالات متحده، با ابلاغ پیامی به رهبران پاکستان گفت: هیچ کشوری نباید از طالبان حمایت کند .

به گزارش اسپوتنیک به نقل خبرگزاری آوا، وی که پس از سفر به کابل، به اسلام آباد رفت، در دیدار با مقامات پاکستانی گفت که خواستار نقش مثبت همه کشور های منطقه در ایجاد ثبات در افغانستان میباشد. 

مشاور امنیت ملی ایالات متحده در نخستین سفر رسمی خود به پاکستان، با نواز شریف صدراعظم آن کشور ملاقات کرد. 

بر اساس اعلامیه دفتر صدراعظم پاکستان، مک مستر، تمنیات نیک رئیس جمهور ترمپ را به مقامات پاکستان رسانید و اطمینان داد که ادارۀ جدید در تقویت روابط دو جانبه با پاکستان برای رسیدن به صلح و ثبات در افغانستان و به شکل گسترده تر در جنوب آسیا، متعهد است. 

جنرال مک مستر افزود: "هیچ کس نباید از طالبان حمایت کند، هیچ کس نباید از مقاومت مسلحانه علیه دولت افغانستان و مردم افغانستان حمایت نماید، ما میخواهم که همه کشورهای منطقه نقش موثر و مثبت را برای کمک به مردم افغانستان در عوض تلاش برای تداوم این جنگ طویل ایفا نمایند." 

پس از ملاقات مک مستر با سرتاج عزیز مشاور ارشد مشی خارجی پاکستان، یک اعلامیه رسمی حاکیست که اسلام آباد نگرانی خود را از وخامت اوضاع امنیتی در افغانستان ابراز داشت. 

مشاور امنیت ملی ایالات متحده ، روز گذشته، پس از انعقاد جلسات خود با مقامات بلند رتبۀ افغانستان در کابل، در مصاحبه تلویزیونی با طلوع نیوز، روی این موضوع تاکید کرد که هیچ جانبی نباید از طالبان حمایت کند. 

مک مستر، روی اهمیت شکست طالبان و پیوستن طالبانی که علاقمند صلح اند به پروسه مصالحه نیز تاکید ورزید و گفت: "طالبان نیز باید شکست داده شوند، و انها را میتوان با چند روش شکست داد. فکر میکنم رئيس جمهور و رئیس اجراییه آقای عبدالله از انهایی که علاقمند مصالحه و پیوستن به برادران افغان خود برای تقویت کشور و ختم خشونت اند، استقبال خواهند کرد." 

مک مستر، مشاور امنیت ملی ایالات متحده روزدوشنبه به سفر یک روزه اش به اسلام اباد پایان بخشید.

مرتبط:

جنرال مک مستر به حیث مشاور جدید امنیت ملی ترامپ منصوب شد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر