17:27 22 جولای 2018
شهاب آسمانی

تهدید آسمانی در ماه میزان

© Fotolia / @nt
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 51

محققین اعلام کردند که در ماه اکتوبر فاجعه وحشتناکی در انتظار زمین است.

به گزارش « اسپوتنیک» با استناد به  گفته محققین، 2 اکتوبر  سال 2017 میلادی فاجعه وحشتناکی بشریت را تهدید میکند. تعدادی از رسانه ها با استناد به گفته محققین گزارش دادند  که در خزان سال جاری ممکن است شهاب سنگ بزرگی اسمانی با زمین تصادم کند  که عواقب  خطرناکی دربرخواهد داشت.

اولین خبرها در باره تصادم با شهاب سنگ «2012 TC4» در سال 2015 میلادی  گزارش شد ، هر چند در آن زمان منابع اولیه این خبر قابل اطمینان نبودند  و بعضی از متخصصین  برخورد بدبینانه ای نسبت به این خبر نشان دادند. با وجود این، سنگ آسمانی که از آن صحبت می شود، واقعی است- این جسم آسمانی  در سال 2012 میلادی  کشف شد و مدار آن  فقط تا حدودی  و بطور تقریبی مطالعه شده است.  قطر آن مطابق با  ارزیابی های گوناگون از 12 تا 40 متر است.

بدین ترتیب این سنگ آسمانی بزرگتر از شهاب سنگی است که در چلیابینسک روسیه  سقوط کرد. در آن زمان 1613 نفر آسیب دیدند و ضرر مالی آن بیش از 8 میلیون دالر بود  و عواقب آن می توانست  فاجعه بار تر باشد  اگر این سنگ در منطقه مسکونی سقوط می کرد. البته رسانه ها در این خصوص غلو می کنند  که این نوع تصادم  می تواند « پایان زندگی زمین» را  تحریک کند- برای بروز فاجعه  جهانی ، قطر سنگ آسمانی باید  دوبرابر باشد.  هر چند   سقوط  سنگ آسمانی 10 متری  روی زمین نیز می تواند عواقب  جدی دربر داشته باشد.

بهر حال، اکثر متخصصین  معتقدند که احتمال سقوط  سنگ آسمانی 2012 TC4 تا سال 2020 میلادی مساوی با صفر است.  شایان ذکر است که شهاب سنگ  در فهرست «  سنگ های خطرناک» گنجانده شده است.  اما هر سنگ آسمانی  که  فاصله آن  تا زمین  در مرحله ای از پرواز آن  20 بار کمتر از  فاصله  زمین تا ماه باشد در این فهرست شامل می شود.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک