01:25 22 نوامبر 2017
  WhatsApp media platform

  یک گردشگر را که در قله کوه آتشفشان گیر کرده بود پیام مسنجرش نجات داد

  © Photo/ Pixabay
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 6120

  انتونیو دومینگو تایبی شهروند 25 ساله پرو که در کنار آتشفشان محلی میستی گیر کرده بود و نمی توانست به تنهایی پایی شود، با کمک مسنجرش نجات یافت.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از Peru Hoy USA، انتونیو دومینگو تایبی شهروند 25 ساله پرو که در کنار آتشفشان محلی میستی در ارتفاع پنج کیلومتری از سطح دریا گیر کرد بود و نمی توانست به تنهایی پایین شود با کمک پیام که توسط تیلیفونش فرستاده بود نجات یافت.

  این مرد جوان که با دوستانش به گردش رفته بود در هنگام فرود آمدن از آتشفشان از آنها جدا شد. و پای تایبی به طور جدی زخمی برداشت و نمی دانست که چه کار کند، اما در همین زمان متوجه شد که هنوز تیلیفون همراهش آنتن می دهد و او با کمک تیلیفونش و از طریق مسنجر واتس اپ به دوستانش پیام فرستاد.

  تایبی با فرستادن یک عکس از پای زخمی خود به دوستان خود نوشت:- "لطفا کمک کنید، و مرا نجات بدهید".

  پس از مدتی گردشگران با نماینده وزارت حالت های اضطراری شهر اریکوپا تماس گرفتند و از آنها کمک خواستند. به خاطر اینکه او در ارتفاع بیش از حد بالای قرار داشت، عملیات برای نجات این مرد جوان تقریبا 8 ساعت طول کشید.

  خوشبختانه این مرد جوان در نهایت از کوه به پایین آورده شد و از آنجا مستقیم به شفاخانه فرستاده شد. در حال حاضر سلامتی او را هیچ خطری تهدید نمی کند. 

  مرتبط:

  هدیه ای شهروند پرو به پوتین رسید
  ساخت ایپد پرو از طلای صورتی
  پرو اجازه انهدام طیاره های مظنون به حمل مواد مخدر را تصویب کرد
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک