21:44 21 نوامبر 2017
  سرگئی لاوروف

  لاوروف عدم تصویب پیشنهاد روسیه درباره تحقیق حمله کیمیایی در سوریه را انتقاد کرد

  © Sputnik/ Grigoriy Sisoev
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 7412

  وزیر امور خارجه روسیه سرگئی لاوروف، در دیدار با وانگ ئی، همتای چینی اعلام کرد جلوگیری از تصویب پیشنهاد روسیه درباره تحقیق پیرامون حمله کیمیایی در ولایت ادلب سوریه در راستای تغییر رژیم در سوریه قراردارد.

  به گزارش اسپوتنیک، لاوروف گفت:" این کار نامعقولی کامل موضع شرکای غربی ما را نشان داد که در ماهیت امر اعزام نمایندگان سازمان منع سلاحهای کیمیایی به محل حادثه و آن فرودگاه نظامی را ممنوع کرده اند که گویا هواپیما های حامل مهمات کیمیایی از آنجا پرواز نموده اند".
  به گفته وزیر امور خارجه روسیه ، جلوگیری از تصویب پیشنهاد مسکو درباره تحقیق پیرامون حمله کیمیایی در ولایت ادلب سوریه در راستای تغییر رژیم در سوریه قراردارد.
  لاوروف افزود:" حالا واضح است که اطلاعات دروغ درباره استفاده دولت سوریه از سلاح کیمیایی برای دوری از اجرای قطعنامه 2254 به کار برده می شود که حل و فصل سیاسی با شرکت همه طرفهای سوری را در نظر می گیرد. این کار برای رو آوردن به ایده قدیمی تغییر رژیم صورت می گیرد. به عقیده من، ما باید از این جلوگیری کنیم".
  وزیر امور خارجه روسیه تاکید کرد:" همه این کارها در شرایطی انجام می شود که بیانات علنی از لندن و پاریس درباره نمونه برداری کارشناسان آنها از محل حادثه ایراد می شود".
  لاروف گفت:" به سولات ما از لندن، پاریس و سازمان منع سلاحهای کیمیایی درباره اینکه این نمونه ها از کجاست، چه کسی آنها را گرفته و در چه زمانی آنها را آورده اند، هیچ پاسخی داده نشده است".

   

   

  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک