21:46 21 نوامبر 2017
  Syria's President Bashar al-Assad

  بشار اسد توضع داد که چرا سوریه راکت های امریکایی را در هوا نابو نکرد، که فرودگاه الشعیرات را مورد حمله قرار داده بود

  © Photo/ Press Service of the President of Syria
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 87230

  بشار اسد رئیس جمهور سوریه در مصاحبه با اسپوتنیک گفت: ترورست ها بیش از 50 درصد سیستم دفاع هوای ما را نابود کرده اند، و از همین خاطرما نتوانستیم که حمله راکتی امریکا را به فرودگاه الشعیرات خنثی نمایم.

   اسد افزود: سوالاتی های زیادی درباره سیستم دفاعی ضدهوایی ما و یا روسیه مطرح می کنند. آتها بر این عقیده اند که این سسیستم قدرت مطلق است و قادر به نابودی هرگونه موشکی است. از دیدگاه تخصصی ایت امر اندکی مشکل است. موشک های ما باید هدف را مشاهده کنند و برای این کار به راداری که توانایی پوشش تمامی نقاط کشور را داشته باشد نیاز است. اما با در نظر گرفتن ناهمواری های جغرافیایی این کار غیر ممکن است. موشک های کروز از این ناهمواری ها برای مخفی شدن از رادارها بهره می گیرند. برای این کار به یک سیستم بسیار قوی نیاز است.
  نکته دیگر، شاید افراد محدودی بدانند که تروریست ها در ابتدای آغاز فعالیتشان نابودی سیستم های دفاعی ارتش سوریه را در پیش گرفتند. بخش عمده این سیستم ها در خارج از شهرها و در حومه قرار دارند. تروریست ها سیستم های دفاعی ما را مورد هدف قرار دادند و از این جهت ارتش سوریه دچار صدمات جدی شد. به این دلیل و دلایل متعدد دیگری قادر به دفاع در برابر حملات هوایی نبودیم.
  به گفته رئیس جمهور سوریه بیش از نیمی از سیستم های دفاعی ارتش این کشور از بین رفته است.

  مرتبط:

  بشار اسد: بین سوریه و روسیه گفتگو در مورد خرید تسلیحات نظامی جدید از جمله سیستم های دفاع هوایی جریان دارد
  بشار اسد: آمار غرب در مورد کشته شگان سوریه برای استفاده سوء اغراق آمیز است
  اسد: آنچه که در خان شیخون – ادلب رخ داد حمله کیمیاوی نبود
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک