13:47 13 جون 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

بیش از ۸۵ فیصد تلویزیون‌های هوشمند توسط سیگنال‌های تلویزیونی هک شده اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از "العالم" امروزه در دنیا دستگاه¬‌های متصل به اینترنت به شدت در حال رشدند و به طور طبیعی خطرات امنیتی نیز آنها را تهدید می‌¬کند. با توجه به اجرای ناامن، اکثریت این دستگاه‌های دارای اینترنت از جمله تلویزیون¬‌های هوشمند، یخچال و فریزر، ماکروویو، دوربین‌های امنیتی و پرینترها به طور معمول می‌توانند مورد نفوذ قرار گرفته و به عنوان سلاح در حملات سایبری استفاده شوند.
باتنتهایی مانند میرای که هدف آن¬ها اینترنت اشیاء است، در سالهای اخیر تبدیل به خطرناک‌ترین تهدید برای افراد و نرم‌افزار¬های موجود در اینترنت شده‌اند. همان‌طور که در گزارش مرکز ماهر (مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای) اشاره شده است، با استفاده از این دستگاهها، هکرها توانایی پیاده‌سازی حملات تکذیب سرویس توزیع‌شده در سطوح پیشرفته و خطرناک را به دست می‌آورند.
در حال حاضر یک محقق امنیتی هشدار داده است که یکی دیگر از تهدیدات اینترنت اشیاء شامل تلویزیونهای هوشمند است که می‌تواند به هکرها اجازه دهد کنترل طیف گستردهای از تلویزیون‌های هوشمند را بدون دسترسی فیزیکی به دست گیرند.
اثبات نفوذ توسط پژوهشگران
اکسپلویت (کد مخرب) این حمله برای بهره‌برداری توسط رافائل شیل در شرکت امنیتی Oneconsult توسعه یافته است. با استفاده از یک فرستنده کم‌هزینه سیگنالهای مخرب تعبیه‌شده به سمت DVB-T یا Digital Video Broadcasting Terrestrial به معنی پخش زمینی ویدیوی دیجیتال ارسال شده است. با پخش سیگنال‌های فریبنده و دریافت آنها توسط تلویزیون‌های هوشمند، دسترسی ریشه (Root) به هکر داده میشود. در نهایت هکر می-تواند با آلوده کردن تعداد زیادی از این دستگاه‌¬ها حملاتی از قبیل DDOS را روی یک هدف خاص اجرا و یا با آنها اقدام به جاسوسی در سطوح گسترده کند.
رافائل شیل در سمینار امنیت اتحادیه پخش اروپا بیان کرده است: حدود ۹۰ درصد تلویزیون¬های هوشمنده فروخته شده در سال ۲۰۱۶ می‌¬توانند جزو قربانیان بالقوه این حملات باشند. آسیب‌پذیری کشف‌شده توسط شیل روی یک فرستنده DVB-T است که استاندارد اتصال تلویزیون به اینترنت را پیاده‌سازی می‌کند. این اکسپلویت دارای دو آسیب پذیری ناشناخته افزایش سطح دسترسی از طریق مرورگر در حال اجرا و پس‌زمینه است که مهاجمان با آن کنترل کامل دستگاه متصل به اینترنت را به دست میگیرند.
قابل ذکر است که دسترسی مهاجم به تلویزیونهای آلوده‌شده را نمی‌توان از طریق اجرای دوباره (reboot) و بازگشت به تنظیمات کارخانه از بین برد. نفوذ-های قبلی به تلویزیون¬‌های هوشمند از جمله پروژه «گریه فرشته» که توسط CIA انجام شده است، نیازمند دسترسی فیزیکی به تلویزیون بوده و یا باید از طریق تکنیک‌ های مهندسی اجتماعی انجام می‌شده است. با این حال در اکسپلویت شیل نیاز به دسترسی فیزیکی عملاً حذف شده است و بدین‌ترتیب می‌¬توان آن را منحصربه‌فردترین حمله به تلویوزیون های هوشمند نامید که دارای سبک بهره‌برداری خاص است.
هک بار دیگر خطرات اینترنت اشیاء را به دنیا نشان داد. از آنجا که دستگاه‌های اینترنت اشیاء به سرعت در حال رشد و تغییر روش استفاده از تکنولوژی هستند

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر