15:28 29 فبروری 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

نخست وزیر استرالیا سفر از پیش اعلام نشده‌ای را به عراق و افغانستان انجام داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سرویس مطبوعاتی رئیس دولت استرالیا، این سفر مالکوم ترنبول، نخست وزیر استرالیا کمی پیش از مراسم سالانه‌ای صورت گرفت که استرالیا برای کهنه سربازانی که در دو ارتش استرالیا و نیوزیلند کشته شدند برگزار می‌کند.

ترنبول در صفحه فیسبوک خود نوشت: با سربازان استرالیایی در آن دو کشور دیدار کرد تا از آنها به دلیل خدماتی که به کشورشان ارائه می‌دهند، قدردانی کند.

وی افزود: حدود 2000 استرالیایی برای شکست تروریست‌ها و منهدم کردن آنها کمک کرده واز آزادی دفاع می‌کنند تا ما بتوانیم آزادانه در کشورمان زندگی کنیم.

استرالیا 270 نیروی نظامی در افغانستان دارد که بیشتر آنها مسئولیت‌های آموزشی بر عهده دارند. از سال 2002 دست‌کم 42 سرباز استرالیایی در افغانستان کشته شده‌اند.

نخست وزیر استرالیا در جریان این سفر با محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان و همچنین جیمز ماتیس وزیر دفاع امریکا که به افغانستان سفر کرده بود و همچنین جنرال جان نیکلسون فرمانده ائتلاف تحت امر امریکا در افغانستان دیدار کرد.

پیشتر نیز نخست وزیر استرالیا به دیدار نیروهای استرالیایی‌ در اردوگاه التاجی در عراق رفت که در آنجا نیروهای استرالیایی و نیوزیلندی نیروهای امنیتی و پلیس عراق را آموزش می‌دهند.

وی همچنین با حیدر العبادی نخست وزیر عراق دیدار کرد و وعده کمک بیشتری به ارزش حدود 83 میلیون دالر امریکایی به عراق را داد.

مرتبط:

واکنش وزارت خارجه استرالیا به تهدید انجام حمله اتمی علیه این کشور
کوریای شمالی استرالیا را به حمله هسته ای تهدید کرد
اعزام قوای بحری امریکا به استرالیا
وزیر دفاع استرالیا از تداوم کمک های کشورش برای افغانستان اطمینان داد
برگزاری تظاهرات ضد اشرف غنی در استرالیا
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر