08:58 19 مارچ 2018
  Президент США Дональд Трамп

  امریکا از تهدیدات علیه کوریای شمالی عقب نشینی کرد

  © AP Photo/ Pablo Martinez Monsivais
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 33

  درپی تهدیدهای بی فایده امریکا علیه کوریای شمالی، مسئولان امریکایی اعلام کردند که خواهان بازگرداندن پیونگ یانگ به "مسیر گفت وگو" درخصوص برنامه هسته‌ای و راکت‌های بالستیک این کشور و حل مسالمت آمیز اوضاع هستند.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، جیمز ماتیس وزیر دفاع و رکس تیلرسون وزیر خارجه و دان کوتس مدیر سازمان اطلاعات ملی در پی نشستی فوق العاده در کاخ سفید با ژوزف دانفورد رئیس ستاد ارتش امریکا و یکصد سناتور امریکایی نوشتند: ما با اعضای مسئول در جامعه بین المللی متعهد به فشار بر کوریای شمالی برای متقاعد کردن نظام این کشور درخصوص لزوم آرامش اوضاع و بازگشت به مسیر گفت وگو هستیم.

  آنها افزودند:- "روش دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا متکی به فشار بر کوریای شمالی از طریق تشدید تحریم های اقتصادی و ادامه مسیر دیپلماتیک با هم پیمانان و شرکای منطقه‌ای خودمان برای برچیدن برنامه هسته‌ای و موشک های بالستیک خود است".

  درپی نشست آنها با نمایندگان آمریکایی، ماتیس و تیلرسون و کوتس تاکید کردند که "امریکا در تلاش برای برقراری ثبات و خلع سلاح هسته‌ای به شیوه‌ای مسالمت آمیز در شبه جزیره کوریا است".

  آنها گفتند:- "ما همچنان رویکرد باز خود درخصوص مذاکرات در مسیر تحقق این هدف را حفظ خواهیم کرد اما همچنان برای دفاع از خود و دفاع از هم پیمانانمان نیز آماده خواهیم بود".

  تنش بین امریکا و کوریای شمالی در چند هفته اخیر شدت گرفته بود.

  مرتبط:

  کوریای شمالی می تواند با 3 بمب هایدروجنی دنیا را نابود کند
  وزیر دفاع کوریای شمالی امریکا را رسما تهدید کرد
  آبه و ترامپ روی برنامه مهار کوریای شمالی کار می کنند
  طرح امریکا برای سرنگونی رژیم کوریای شمالی
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک