18:21 11 دسمبر 2018
Президент США Дональд Трамп

امریکا از تهدیدات علیه کوریای شمالی عقب نشینی کرد

© AP Photo / Pablo Martinez Monsivais
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 33

درپی تهدیدهای بی فایده امریکا علیه کوریای شمالی، مسئولان امریکایی اعلام کردند که خواهان بازگرداندن پیونگ یانگ به "مسیر گفت وگو" درخصوص برنامه هسته‌ای و راکت‌های بالستیک این کشور و حل مسالمت آمیز اوضاع هستند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، جیمز ماتیس وزیر دفاع و رکس تیلرسون وزیر خارجه و دان کوتس مدیر سازمان اطلاعات ملی در پی نشستی فوق العاده در کاخ سفید با ژوزف دانفورد رئیس ستاد ارتش امریکا و یکصد سناتور امریکایی نوشتند: ما با اعضای مسئول در جامعه بین المللی متعهد به فشار بر کوریای شمالی برای متقاعد کردن نظام این کشور درخصوص لزوم آرامش اوضاع و بازگشت به مسیر گفت وگو هستیم.

آنها افزودند:- "روش دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا متکی به فشار بر کوریای شمالی از طریق تشدید تحریم های اقتصادی و ادامه مسیر دیپلماتیک با هم پیمانان و شرکای منطقه‌ای خودمان برای برچیدن برنامه هسته‌ای و موشک های بالستیک خود است".

درپی نشست آنها با نمایندگان آمریکایی، ماتیس و تیلرسون و کوتس تاکید کردند که "امریکا در تلاش برای برقراری ثبات و خلع سلاح هسته‌ای به شیوه‌ای مسالمت آمیز در شبه جزیره کوریا است".

آنها گفتند:- "ما همچنان رویکرد باز خود درخصوص مذاکرات در مسیر تحقق این هدف را حفظ خواهیم کرد اما همچنان برای دفاع از خود و دفاع از هم پیمانانمان نیز آماده خواهیم بود".

تنش بین امریکا و کوریای شمالی در چند هفته اخیر شدت گرفته بود.

مرتبط:

کوریای شمالی می تواند با 3 بمب هایدروجنی دنیا را نابود کند
وزیر دفاع کوریای شمالی امریکا را رسما تهدید کرد
آبه و ترامپ روی برنامه مهار کوریای شمالی کار می کنند
طرح امریکا برای سرنگونی رژیم کوریای شمالی
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک