13:11 18 نوامبر 2017
  مغز انسان توسط ارتش امریکا هک می شود

  مغز انسان توسط ارتش امریکا هک می شود

  © Fotolia/ Andrea Danti
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  2655 0 0

  ارتش ایالات متحده امریکا اعلام کرده است که قصد دارد مغز انسان را هک کند،هدف از این پروژه ، فراگیری سریعتر زبان دوم برای بهره برداری از ظرفیت های بیشتر نظامیان و جاسوسان است.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، پایگاه اینترنتی ساینس آلرت اطلاع داده است که؛ سازمان پروژه های تحقیقاتی پیشرفته بخش دفاعی (DARPA) امریکا بودجه ای بیش از حدود 50 میلیون دالر را در اختیار هشت گروه تحقیقاتی قرار داده است تا بررسی نمایند که از چه طریق تحریک الکتریکی سیستم عصبی می تواند به تسهیل فراگیری کمک کند.

  این برنامه چهار ساله بوده و 'آموزش هدفمند انعطاف پذیری' (TNT) نام دارد، که هدف آن شناسایی روش های بی خطر و مطلوب تحریک عصبی است که بتواند 'انعطاف پذیری سیناپتیکی' (synaptic plasticity)- یعنی توانایی سیناپس ها برای تقویت کردن و یا تضعیف کردن- را فعال سازد و با انجام این کار ، یادگیری نحوه انجام کارهای جدید و به خاطر سپاری انها محقق شود.

  محققان این سازمان امیدوارند که با ارائه پالس های الکتریکی به سیستم عصبی، بتوانند نحوه آزادسازی برخی مواد شیمیایی مهم را برای تنظیم ارتباطات عصبی در مغز که بر انعطاف پذیری سیناپتیکی تاثیر دارند، دریابند.

  محققان هشت گروهی که در این برنامه شرکت دارند، با انجام یک سری آزمایش روی داوطلبان انسانی و نیز حیوانات، نحوه تاثیر اعصاب مختلف را بر چشم اندازهای فراگیری بررسی می کنند.

  گروهی از محققان دانشگاه ایالتی آریزونا سرگرم بررسی نحوه تاثیرگذاری تحریک عصبی بر نظارت، شناسایی و مهارت های تیراندازی هستند و محققان دانشگاه جان هاپکینز این اثرات را بر فراگیری زبان بررسی می کنند.

   

  محققان دانشگاه فلوریدا نیز نحوه تاثیرگذاری تحریک عصب 'واگ' که مغز و روده را به هم متصل می کند، بر درک ، تصمیم گیری و ناوبری فضایی انسان مطالعه خواهند کرد.

  مرتبط:

  خوردن مغز انسان توسط مجری سی ان ان(ویدیو)
  دانشمندان در یافته اند که چگونه ساختار مغز انسان در فضا تغییر می کند
  آیسکریم برای مغز انسان مفید ثابت شد
  مغز انسان در صورت آسیب می تواند اطلاعات را به نیم کره دیگر انتقال بدهد
  مغز انسان میتواند تمام معلومات انتیرنیت را در خود جا دهد
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک