00:21 20 جنوری 2018

  نظامیان خارجی ممکن در مناطق امن سوریه جابجا خواهند شد

  © Sputnik/ Bolat Shaikhinov
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 10

  در پیش نویس تفاهمنامه مربوط به ایجاد نواحی امن در سوریه که به بررسی شرکت کنندگان در مذاکرات نیروهای درگیر سوری در آستانه گذاشته شده بود، در باره جابجایی نیروهای نظامی خارجی در امتداد خطوط مرزی مناطق امن بحث صورت گرفت.

  به گزارش اسپوتنیک،روزنامه روسی "کومرسانت" می نویسد:- "مقامات روسیه امیدوارند یادداشت مربوط به ایجاد نواحی امن در سوریه فردا درجریان دور جدید مذاکرات نیروهای درگیر سوری در آستانه که علاوه بر روسیه، ترکیه و ایران، دو کشور دیگر میانجی در آن شرکت دارند، به امضا برسد. با توجه به پیش نویس یادداشت مربوطه که به دست روزنامه رسیده، ممکن است گروه های نظامی خارجی در امتداد خطوط مرزبندی نواحی امن مستقر شوند".
  به نوشته کومرسانت، در این تفاهمنامه آمده است، که  روسیه، ترکیه و ایران ضامن رعایت آتش بس در سوریه هستند. پیشنهاد می شود نواحی امن در ولایت های ادلب، شمال حمص، غوطه شرقی و جنوب سوریه ایجاد شوند و درامتداد مرزهای نواحی فارغ از تنش برای جلوگیری از تیراندازی بین طرفهای درگیر خطوط مرزبندی یا نواحی امنیتی ایجاد شود.
  این روزنامه روسی خاطرنشان می سازد، که با توجه به نسخه های عربی و روسی یادداشت کاملا معلوم نیست که سخن بر سر کدام کشورها است چون روسیه، ترکیه و ایران در همه جا کشورهای ضامن نامیده می شود اما در اینجا از کشورهای ناظر صحبت می شود.

  مرتبط:

  مسکو، انقره و تهران به عنوان ضامن آتش بس از پیشنهاد ایجاد ساحه امن در سوریه حمایت می‌کنند
  در صورت ایجاد ساحه امن در سوریه، روسیه به آنجا پولیس نظامی می‌فرستد
  نماینده ویژه ملل متحد برای سوریه از "پیشرفت جدی" در مذاکرات آستانه خبر داد
  در مذاکرات سوریه در آستانه 19 نماینده مخالفین مسلح سوریه اشتراک می‌کنند
  وزارت دفاع روسیه: یک مشاور نظامی روسیه در سوریه کشته شد
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک