02:36 19 جنوری 2018
  اوباما به خاطر فعالیت‌های سیاسی اش با دختر سفید پوست ازدواج نکرد

  اوباما به خاطر فعالیت‌های سیاسی اش با دختر سفید پوست ازدواج نکرد

  © Flickr/ Steve Jurvetson
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 0 0

  باراک اوباما رییس جمهور پیشین ایالات متحده امریکا به دلیل هراس از اینکه ازدواج میان نژادی بر موفقیت‌های سیاسی اش تاثیر منفی نگذارد، از ازدواج با یک دختر سفیدپوست خودداری کرد.

  به گزارش اسپوتنیک، این موضوع را نشریه The Daily Caller به نقل از زندگینامه رییس جمهور اسبق ایالات متحده امریکا، نوشته شده توسط دیوید گیرو، منتشر کرده است.

  معشوقه رییس جمهور اسبق امریکا شیلا میوشی جاگر، دختر نیمه جاپانی و نیمه هالندی بوده است. پس از آنکه اوباما در سال 1986 به وی پیشنهاد ازدواج کرد، پدر دختر که معتقد بود اوباما خانواده را تامین مالی کرده نمی‌تواند، با این پیوند مخالفت کرد. عروسی به تعویق افتاد و پس از زمانی انگیزه های نژادی باعث بوجود آمدن اختلافات شد.

  گیرو در کتابش نوشته است: "عزم راسخ وی برای به اثبات رسانیدن وی در میان سیاه پوستان بطور مستقیم بالای تصمیم آغاز فعالیت سیاسی اش تاثیرگذار بود".

  داستان ریچارد نیوهاوس سناتور سیاه پوست از ایالت الینویس که خانم وی زن سفید پوست بود، نیز باعث افزایش شک و تردید اوباما شد. چون با وصف اینکه سناتور یاد شده، از موضع یک سیاستمدار سیاه پوست سخن می‌گفت، اما همیشه به دلیل همسرش مورد انتقاد قرار می‌گرفت.

  مرتبط:

  اوباما برای ارائه یک کنفرانس 400 هزار دالر دریافت خواهد کرد
  اوباما متهم به شنیدن مکالمات تلفونی ترامپ
  بازگشت اوباما برای مبارزه با ترامپ
  اوباما در رده بهترین روسای جمهور امریکا مقام دوازدهم را کسب کرد
  تفریح و استراحت اوباما پس از دو دوره ریاست جمهوری
  گوگل اوباما را یک مسلمان شمرده است
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک