23:29 21 نوامبر 2017
  توضیحات وزارت دفاع روسیه درمورد پروازهای توپولف 95 و سوخو35 در سواحل آلاسکا

  توضیحات وزارت دفاع روسیه درمورد پروازهای توپولف 95 و سوخو35 در سواحل آلاسکا

  © Sputnik/ Anton Denisov
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 75110

  وزارت دفاع روسیه اعلام کرده است که هواپیماهای موشک انداز استراتژیک توپولف 95 ام اس به همراه جنگنده های چند منظوره سوخو35 اس، روز پنچ شنبه پرواز برنامه ریزی شده ای در نزدیکی سواحل آلاسکا انجام دادند.

  به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه اعلام کرده است که هواپیماهای موشک انداز استراتژیک توپولف 95 ام اس به همراه جنگنده های چند منظوره سوخو35 اس، روز پنچ شنبه پرواز برنامه ریزی شده ای در نزدیکی سواحل آلاسکا انجام دادند.

  در اطلاعیه سایت وزارت دفاع روسیه آمده است که:" خلبانان سوخو35 اس در جریان پروازهای آموزشی ـ تمرینی خود ، حرکات پیچیده ی خلبانی ، پرواز در مسیر مقرر و پرواز در ارتفاعات بسیار پائین و ارتفاعات بسیار بالا را انجام دادند ".

  طوری که پیشتر شبکه تلویزیونی فاکس نیوز با استناد به منابع نظامی رسمی خبر داده بود که هواپیما های امریکایی برای رهگیری هواپیماهای توپولف 95 و سوخو35 به آسمان بلند شدند و این درحالی بود که هواپیما های روسی مسلح نبوده و در حریم هوایی بین المللی قرار داشتند.

   در فرماندهی پدافند هوایی ـ فضایی امریکای شمالی (NORAD) به خبرگزاری ریانووستی اعلام کردند که پرواز هواپیما های روسی حرفه ای و بی خطر بوده است.    

  مرتبط:

  بی اعتمادی بین روسیه و امریکا
  تجدید اعتماد بین روسیه و امریکا
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک