10:04 20 جنوری 2018
  پیام تبریکی پوتین به رهبران کشور های مشترک المنافع، و گرجستان و اوکراین

  پیام تبریکی پوتین به رهبران کشور های مشترک المنافع، و گرجستان و اوکراین

  © Sputnik/ Alexei Druzhinin
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 40

  ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه 72 مین سالگرد پیروزی در جنگ بزرگ میهنی علیه آلمان نازی را به رهبران کشور های مشترک المنافع تبریک گفت.

  ه گزارش اسپوتنیک به نقل از کانال TV Center  روسیه، ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه به رهبران کشورهای آذربایجان، ارمنستان، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان، مولداوی، تاجیکستان، ترکمنستان، ازبکستان، آبخازیا، اوستیای جنوبی و همچنین به مردم گرجستان و اوکراین 72 مین سالگرد پیروزی در جنگ بزرگ میهنی علیه آلمان نازی را تبریک گفت.

  در متن این پیام آمده است: "ولادیمیر پوتین رییس جمهور در پیام تبریک خود خاطر نشان کرده است که روز پیروزی یک تاریخ مقدس و نماد قهرمانی بی مثال پدران و پدربزرگان ما است، که در کنار هم در جبهه های جنگ ایستاده و برای نجات میهن و تمام بشریت از شر فاشیسم جان فشانی کرده اند".

  ولادیمیر پوتین به ویژه خاطر نشان کرد که مبارزه مشترک ما علیه هرگونه تحریف تاریخ و توجیه جنایات فاشیم و نازیسم، بهترین شکل احترام به این مبارزان آزاده است.

  رییس جمهور روسیه ابراز اطمینان کرد که سنت دوستی برادری و کمک رسانی به یکدیگر در بحبحه جنگ بنیان نهاده شده و امید ما برای توسعه شراکت و اتحاد و همچنین تعاملا کشورهایمان در تامین ثبات و امنیت منطقه است.

  ولادیمیر پوتین در مقابل کهنه سربازان جنگ سرتعظیم فرودآورده و برای آنان سلامتی، سعادت و عمر طولانی آرزو کرد    

  مرتبط:

  حفظ امنیت در قلمرو دول مشترک المنافع
  پوتین: حدود هفت هزار نفر از روسیه و کشورهای مشترک المنافع در کنار دولت اسلامی می جنگند
  شهروندان اتحادیه دول مشترک المنافع در صفوف داعش
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک