02:33 19 جنوری 2018
  پسر بن لادن می‌خواهد انتقام پدرش را بگیرد

  پسر بن لادن می‌خواهد انتقام پدرش را بگیرد

  © Sputnik/
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 01

  حمزه بن لادن، پسر اسامه بن لادن براساس نامه‌های یافت شده در جریان یورش سال ۲۰۱۱ برای کشتن پدرش در پاکستان ممکن است رهبر بعدی القاعده باشد.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، روزنامه بریتانیایی دیلی میل از دریافت نامه‌های شخصی از محل سکونت اسامه بن لادن، رهبر کشته شده القاعده در پاکستان خبر می‌دهد که نشان‌دهنده این است که پسر او حمزه که اکنون حدود ۲۸ سال سن دارد در آستانه تصدی رهبری القاعده چند سال بعد از مرگ پدرش  است.

  یکی از نامه‌هایی که او به پدرش نوشته مربوط به زمانی است که ۲۲ سال سن داشت.

  یک مامور سابق اف بی آی که این سندهای در حال حاضر محرمانه را مطالعه کرده، گفت: "به نظر می‌رسد حمزه انگیزه و آمادگی گرفتن انتقام مرگ پدرش را داشته باشد".

  علی صوفان، یک مقام سابق اف بی آی است که بعد از حملات ۱۱ سپتامبر به عنوان بازرس اصلی این دفتر علیه القاعده فعالیت داشته است.

  او گفت: "پسر بن لادن به عنوان رهبر احتمالی بعدی این سازمان هنگامی که تنها یک جوان کم سن و سال بود،‌ تلقی می‌شد. از جمله انگیزه‌های اصلی حمزه در نامه‌هایش تمایل برای انتقام است".

  صوفان گفت: "او می‌گوید، مردم امریکا ما می‌آییم و شما آن را احساس خواهید کرد و ما می‌خواهیم انتقام کاری را که شما در حق پدرم و عراق و افغانستان انجام دادید، بگیریم".

  صوفان در یک فیلم ۶۰ دقیقه‌ای توضیح می‌دهد که نامه شخصی حمزه به پدرش به رغم آنکه هنگام نوشته شدن این نامه حمزه سال‌ها پدرش را ندیده بود، اهمیت زیادی دارد.

  صوفان درباره حمزه گفت: "او به پدرش می‌گوید من هر لبخند و هر نگاه و هر کلمه‌ای را که به من گفته‌ای به یاد دارم. من خودم را آب دیده در فولاد می‌دانم. مسیر "جهاد در راه خدا" تمام زندگی ما را تشکیل می‌دهد".

  حمزه در چند ویدئوی تبلیغاتی القاعده به عنوان یک پسر جوان حضور پیدا کرده است و در برخی از فیلم‌ها خواهان حملات تروریستی به لندن، واشنگتن و پاریس از جمله در یک پیام صوتی منتشر شده در سال ۲۰۱۵ شده بود.

  صوفان همچنین گفت: "حمزه از همان واژه‌گان و جملاتی که پدرش استفاده می‌کرد،‌ استفاده می‌کند".

  مرتبط:

  پسر اسامه بن لادن را به مصر راه نداد
  فتوای اسامه بن لادن برای خودارضایی اعضای القاعده
  کماندوی امریکایی از چگونگی به هلاکت رساندن بن لادن می گوید
  افسربازنشست نیروهای ویژه امریکا نویسنده کتاب نابودی بن لادن جریمه شد
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک