13:08 18 نوامبر 2017
  پاکستان بھارت

  نشست دادگاه سازمان ملل متحد در باره دادخواست هند به خاطر جاسوسش که در پاکستان محکوم به اعدام شده است

  © AFP 2017/ NARINDER NANU
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 119 0 0

  دیوان بین المللی لاهه روز دوشنبه نشست خود را به خاطر دادخواست هند از پاکستان در باره اتهام جاسوسی به یک افسر ارتش هند و محکومیت او به اعدام آغاز کرد.

  به گزارش اسپوتنیک، دیپاک میتال نماینده هند در پخش زنده که از طرف وب ساست این دادگاه به نشر می رسید، گفت:- "امروز من به نمایندگی از جمهوری هند دادخواستی را به دادگاه تجدید نظر ارائه می کنم و امیدوارم که دادگاه اقدامات لازم را انجام داده و حکم اعدام را موقتا به تاخیر بیاندازد، تا ما بتوانیم نظر به کنوانیسون وین و نظر به پیوندهای کنسولی از سرباز بازنشسته خود در دادگاه نظامی پاکستان دفاع و آن را تسلیم بگیریم. تا این کار از طریق دادگاه هند تصمیم گرفته شود".

  میتال به عنوان نماینده هند و هریش سالوی به عنوان وکیل از هند معرفی شده اند. دهلی بر این باور است که محاکمه یادوا نقض کنوانسیون وین در پیوندهای بین المللی است، به خاطر این که در زمان حکم و متهم شدن یادوا هیچگونه دسترسی به بخش کنسولی و یا پشتیبانی هند را با خود نداشت. همچنین دولت هند بر این باور است، یادوا از ایران ربوده شده است نه این که در بلوچستان دستگیر شده باشد. بر این اساس دولت هند می خواهد که حکم دادگاه باید لغو و یا غیر قانونی اعلام شود. 

  مرتبط:

  رسانه ها: حداقل 17 سرباز هندی در یک حمله تروریستی کشته شدند
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک