13:19 18 نوامبر 2017
  Владимир Путин выступает на церемонии открытия Международного форума Один пояс, один путьمذاکرات روسیه و چین در باره همکاری اقتصادی چین با اتحادیه اقتصادی اوراسیا

  استراتیژی رشد اقتصادی " یک کمر بند - یک راه"

  © Sputnik/ Alexei Nikolsky © Sputnik/ Sergei Guneev
  1 / 2
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  سمیع الله پویا
  0 73842

  جای تاسف است که شمولیت افغانستان در این پروژه نادیده گرفته شده


  این ابتکار جهانی چین است در عرصه ای استحکام و ایجاد راه جدید تجاری ، ترانسپورتی و همچنان دهلیز اقتصادی که بیشتر از 60 کشور جهان را با هم اتصال می دهد.
  این پروژه دو اسقامت دارد: کمر بند اقتصادی راه خشکه ابریشم و راه بحری ابریشم.
  در مجموع این پروژه عظیم عمدتآ از 15 کشور دنیا عبور می کند که حد اکثر آن اراضی فدراسیون روسیه و حد اقل آنرا مساحت هالند در بر می گیرد. پر نفوس ترین کشورهای این پروژه چین و هندوستان و کمترین را کشور های منگولیا و قرغستان تشکیل می دهد.
  این برنامه را می توانید در ذیل کلیک کنید و بشنوید:


  در این فورم صدراعظم هندوستان حضور نیافت و دلیل این سبوتاژ خود را هند عدم رضایت اش در ایجاد دهلیز اقتصادی چین وپاکستان عنوان نمود. پروژه ای که باید از مناطق هیمالیا — بالتستان عبور مینماید. واین مناطق هنوزمورد مناقشه هند و پاکستان است. وزارت خارجه هند طی اعلامیه ای نارضایتی خود را در مورد ابراز نموده گفت که هیچ کشوری نمیخواهد ، تامین پروژه های که حادترین معضلات را، یعنی استقلال و تمامیت عرضی اش را نادیده گیرد ، موافقت نشان دهد.

  البته برای افغانها هم جای بسا تاسف است که شمولیت افغانستان در این پروژه نادیده گرفته شده. چین ابراز نمود که مسایل امنیتی این پروژه اهمیت درجه اول دارد ،از چیزی که متاسفانه افغانستان ، در نتیجه سیاست های مغرضانه جهان غرب و لجاجت بی حد و اندازه طالبان و امثال آن ، محروم است.

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک