10:05 20 جنوری 2018
  SunCube miniature satellite

  ساخت سبک ترین ماهواره جهان

  © Photo/ ASU
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 00

  یک نوجوان هندی به نام ریفات شاروک، سبک‌ترین ماهواره جهان را طراحی و با استفاده از فناوری چاپ سه‌بعدی ساخته است.

  به گزارش اسپوتنیک، ریفات شاروک یک نوجوان هندی ماهواره ای را به نام KalmaSat‌  ساخته که وزن آن مجموعا به 64 گرم می‌رسد، با استفاده از فیبرکاربن و فن آوری چاپ سه‌بعدی ساخته شده است و جایزه مسابقه Cubes in Space را به خود اختصاص داده است. این مسابقه با هدف مشارکت جوانان و نوجوانان در فعالیت‌های فضایی و با حمایت ناسا و کنسرسیوم Colorado Space Grant برگزار می‌شود. 


  شاروک و همکاران او این ماهواره را از ابتدا طراحی کرده‌اند و برای ساخت آن از یک کمپیوتر درونی کوچک و هشت حسگر سرعت، دوران و میدان مغناطیسی استفاده کردند. اما چالش اصلی کار طراحی یک ماهواره کوچک با قابلیت بقا در فضا بود که تنها 64 گرم وزن داشته و درون یک مکعب 4 متری جا شود. قرار است این ماهواره کوچک ماه آینده توسط ناسا به فضا پرتاب شود. 
  ریفات ساکن یک شهر کوچک در منطقه Tami Nadu است و پیش از این در پانزده سالگی در یک مسابقه توانسته بود یک بالن هواشناسی هلیومی بسازد. 
  مسابقه Cubes in Space برنامه‌ای است که در آن دانش‌آموزان 11 تا 18 ساله از سراسر جهان فرصت شرکت در یک رقابت دوستانه به‌منظور ساخت ماهواره‌ای با ابعاد 46 میلیمتر را که توسط ناسا به فضا پرتاب می‌شود، به دست می‌آورند. 

  مرتبط:

  ماهواره ملی ترکمنستان پخش سه شبکه تلویزیونی افغانستان را آغاز کرد
  پرتاب ماهواره جدید جاسوسی جاپان به فضا
  پرتاب نخستین نانو ماهواره امارات متحده به فضا
  پرتاب ماهواره هند به مریخ و زهره
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک