13:11 18 نوامبر 2017
  هشدار روسیه به آذربایجان

  هشدار روسیه به آذربایجان

  © Sputnik/ Maksim Blinov
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 108910

  در پی اعتراض وزارت خارجه جمهوری آذربایجان به انحلال یک تشکل آذربایجانی های مقیم روسیه، مسکو به باکو هشدار داد که در مسائل داخلی روسیه دخالت نکند.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل خبرگزاری ایرنا، ماریا زخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در جمع خبرنگاران گفت: اظهارات مقام وزارت خارجه جمهوری آذربایحان در مورد یک حکم دادگاه عالی برای انحلال سازمان اجتماعی «کنگره سراسری آذربایجانی های روسیه» که به دلیل تخلفات مکرر از قانون صادر شد، حیرت آور است.

  بنا به اعلام روز پنجشنبه وزارت خارجه روسیه به نقل از سخنان زاخارووا، در اظهارات سخنگوی وزارت خارجه جمهوری آذربایجان، از تعادل در روابط بین قومی، اصلاحات و دورنمای گفت وگوی بین فرهنگ ها در روسیه سخن به میان آمده است.

  مقام روس با بیان اینکه اینگونه اظهارات را بی جا و بی مورد می دانیم، اظهار کرد: ارزیابی حکم دادگاه روسی در باره یک سازمان اجتماعی در روسیه به عنوان اقدام غیردوستانه علیه جمهوری آذربایجان را عجیب می دانیم.

  وی ادامه داد: مایه تاسف است که وزارت خارجه جمهوری آذربایجان روایت منتشر شده از این اقدام در چند رسانه آذری را مبنی بر رد پای ارمنی در حکم دادگاه روسی تکرار کرده است.

  زاخارووا گفت: هیچ نیازی به توصیه های مشکوک در باره چگونگی برقراری روابط بین اقوام درروسیه نداریم، زیرا کشور ما چندملیتی دمکراتیک است که حقوق همه صرف نظر از تعلقات قومی و ملیتی در آن تامین و تضمین می شود.

  وی افزود: تمامی شرایط لازم برای سازماندهی فعالیت های فرهنگی سازمان های اجتماعی فراهم شده است و ازجمله بیش از 260 سازمان غیردولتی برای تامین منافع شهروندان روس آذری تبار فعالیت می کنند.

  زخارووا در پایان گفت: روسیه همچنان به مشارکت راهبردی با جمهوری آذربایجان و سیاست تحکیم همه جانبه روابط دو کشور ارج می نهد و اطمینان دارم که نقل قول از سخنان من به روابط مسکو- باکو آسیب نمی زند.

  مرتبط:

  زخارووا: وعده راه حل دیپلوماتیک آمریکا در خصوص ملکیت های دیپلماتیک روسیه
  زخارووا: از واشنگتن همیشه اطلاعات حیرت انگیز درز می کند
  اظهار نظر ماریا زخارووا در مورد "روابط ترامپ با روسیه"
  زخارووا: سقوط هواپیمای توپولوف 154را به همه تسلیت می گویم، از دست دادن عزیزان جبران ناپذیر است
  زخارووا: شبه نظامیان تروریستی مانع از تحویل کمک و خروج باشندگان حلب می شوند
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک