03:49 24 جنوری 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 20
ما را در دنبال کنید

گروهی از مشاوران رئیس جمهوری امریکا با گروهی از اعضای کابینه وی بر سر وعده ترامپ برای انتقال سفارت این کشور از تل‌آویو به بیت‌المقدس دچار اختلاف و دودستگی شده‌اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، گزارش‌ها نشان می‌دهد که در بین مشاوران و مقامات دولت ترامپ بر سر انتقال سفارت آمریکا از تل‌آویو به بیت‌المقدس اختلاف و شکاف ایجاد شده است.

آی‌24 گزارش داد که بخشی از مقامات ارشد دولت ترامپ ماه‌هاست بر سر انتقال سفارت این کشور با تعدادی از مشاوران ارشد ترامپ — که حامی این اقدام هستند — در حال نبرد هستند؛ اعضای کابینه ترامپ بر این نظر اصرار دارند که رئیس جمهوری باید این طرح را کنار بگذارد.

جناحی که حامی انتقال سفارت به بین‌المقدس هستند، تحت هدایت استیو بنون، استراتژیست ارشد کارخ سفید و دیوید فریدمن، سفیر آمریکا در سرزمین‌های اشغالی هستند.

اما گروهی که مخالف این اقدام  هستند تحت رهبری رکس تیلرسون وزیر خارجه،  جیمز ماتیس وزیر دفاع و ژنرال مک‌ مستر مشاور امنیت ملی ترامپ هستند.

منابع مطلع اعلام کرده‌اند که استیو بنون بر این باور است که انتقال سفارت یکی از وعده‌های اصلی ترامپ به پایگاه رأی ملی‌گرایان دست‌راستی وی بوده است، در حالی که مقامات و اعضای کابینه نگران هستند که انتقال سفارت ممکن است که پیامدهای منفی داشته باشد.    

مرتبط:

امریکا همزمان با عربستان و اسرائیل همکاری می کند
تغییر موضع امریکا در حل و فصل مناقشه فلسطین و اسرائیل
اتحاد امریکا و اسرائیل در مبارزه با تهدیدات سایبری
در ایالات متحده امریکا مانور هوایی با مشارکت نیروهای هوایی اسرائیل و پاکستان آغاز می شود
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر