02:28 19 جنوری 2018
  In this July 24, 2013 file photo, New York City mayoral candidate Anthony Weiner leaves his apartment building in New YorkDemocratic Presidential hopeful Hillary Clinton (R) gestures next to Huma Abedin

  نماینده سابق کنگره آمریکا به رسوایی اخلاقی اعتراف کرد

  © AP Photo/ Richard Drew, File © AFP 2018/ MANDEL NGAN
  1 / 2
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 10

  نماینده سابق کنگره آمریکا انتونی وینر، که نقش مهمی در مبارزات انتخاباتی آمریکا ایفا کرده بود، در دادگاه به جرم خود درباره اقدام غیراخلاقی اعتراف می کند.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از فاکس نیوز، وینر در دادگاه به رد و بدل کردن تصاویرسکسی با یک دختر 15 ساله را تایید خواهد کرد. جلسه دادگاه روز جمعه برگزار خواهد شد.
  این رسوایی به گفته برخی از جامعه شناسان می تواند دلیلی برای عدم پیروزی هیلاری کلینتون در انتخابات ریاست جمهوری باشد. در دوره ای که هیلاری کلینتون سمت وزارت خارجه آمریکا را عهده دار بود، "هما عابدین" همسر وینر که مشاور نزدیک هیلاری کلینتون بود با کومپیوتر مشترک خود با وینر به ارسال نامه های سری می پرداخت. زمانی که وینر به دلیل ارسال تصاویر سکس با یک دختر 15، توجه سازمان های مجری قانون را به سوی خود جلب کرد، نامه ای در کومپیوتر وی کشف شد. وجود این نامه را جیمز کومی رئیس وقت اف ب آی، تا 10 روز پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اعلام کرد.
  پس از این حادثه محبوبیت هیلاری کلینتون در نظرسنجی ها نسبت به دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواه بشدت کاهش یافت. ترامپ برنده انتخابات و رئیس جمهور آمریکا شد و هیلاری کلینتون رسما اعلام کرد که این اقدام رئیس اف بی آی موجب پیروزی ترامپ شد. عابدین با همسر خود زیر یک سقف زندگی نمی کنند، اما از وی طلاق نگرفته است.

  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک