02:02 17 جنوری 2018
  ورود بزرگترین کشتی امریکا به آبهای نزدیک کوریای شمالی

  ورود بزرگترین کشتی امریکا به آبهای نزدیک کوریای شمالی

  © Photo/ Official U.S. Navy Page
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 0 0

  هنوز تنش ها بر سر اعزام کشتی گروه هجومی کارل وینسون آمریکا به آبهای نزدیک شبه جزیره کوریا برطرف نشده که این کشور یکی دیگر از کشتی های بزرگ خود را روانه منطقه کرده است.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، کشتی «یو اس اس رونالد ریگان» امریکا در جاپان پهلو گرفته بود قرار است بر اساس تصمیم مقامات این کشور در آبهای نزدیک کوریای شمالی مستقر شود.
  انتظار می رود که بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته نیروی دریایی آمریکا، این کشور از این کشتی گروه های خود برای یک تمرینات بزرگ دیگر در منطقه استفاده کند.
  گزارش های منتشر شده حاکیست که حرکت ناو به طرف آبهای منطقه آغاز شده و ناو آمریکایی بندر «یوسوکا» در جاپان را ترک کرده است.
  اعزام دو کشتی طیاره بر آمریکا به یک منطقه نشان از تنش های فزاینده در شبه جزیره کوریا دارد، آن هم پس از آنکه کوریای شمالی یک راکت میان برد بالستیک را یکشنبه هفته گذشته با موفقیت آزمایش کرده است.
  راکتی که کوریای شمالی در ماه جاری میلادی پرتاب کرد به گفته این کشور قادر به حمل کلاهک های سنگین هسته ای است و این کشور می گوید حالا می تواند با راکت هایش خاک آمریکا را هدف قرار دهد.
  هر دو کشتی آمریکا در منطقه آسیا و اقیانوس آرام حضور دارند و بر اساس گزارش روز شنبه ژاپن نیوز، ناو رونالد ریگان چهار هزار و ۵۰۰ سرنشین دارد و تا پایان ماه جاری میلادی برای رزمایش وارد دریای شرقی خواهد شد.
  آمریکا کشتی طیاره بر کارل وینسون خود را ماه گذشته میلادی به همراه دو ناوشکن دارای راکت های هدایت شونده به منطقه اعزام کرده بود.

  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک