02:43 20 مارچ 2018
  جهان

  رابرت گیتز: غرب منتظر حملات تروریستی بیشتری باشد

  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 10

  وزیر دفاع پیشن امریکا حمله تروریستی منچستر انگلیس را که داعش مسئولیت آن را به عهده گرفته نمودار گسترش و وقوع عملیات تروریستی بیشتری عنوان کرد وگفت: غرب باید در آینده انتظار وقوع بیشتر این گونه عملیات را داشته باشد.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، رابرت گیتز وزیر دفاع دولت های بوش و اوباما روز سه شنبه درکنفرانسی که پیرامون نقش اخوان المسملین در قطر برگزار شد، گفت: همزمان با ادامه ضعف و شکست نیروهای داعش در کشور های سوریه و عراق، این تشکیلات تلاش خود را بر گسترش عملیات تروریستی در غرب متمرکز خواهد کرد.


  وی در این کنفرانس که از سوی یکی از اندیشکده های امریکا در واشنگتن برگزار می شد، حمله تروریستی روز دوشنبه در منچستر انگلستان را مقدمه ای بر گسترش عملیات تروریستی این گروه در غرب عنوان کرد.
  وزیر دفاع پیشین امریکا تصریح کرد: معتقدم تفاوتی نمی کند که آیا حمله روز دوشنبه انگلیس مستقیم از سوی داعش طراحی و اجرا شده و یا این گروه درترغیب وتشویق افراد به آن شرکت داشته است.
  وی توضیح داد: به هر صورت اروپایی ها باید هوشیاری و آمادگی بیشتری در ارزیابی و مقابله با تهدید گروه های تروریستی مروج تفکرات افراطی نشان دهند.
  در حمله تروریستی به کنسرتی در منچستر انگلستان بیش از 20 تن کشته و دهها تن نیز زخمی شدند.گروه تروریستی داعش مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت.

  مرتبط:

  اوازخوان آمریکایی پس از انفجار در منچستر چه گفت؟
  پیام تسلیت پوتین برای "ترزا می" در ارتباط انفجار منچستر
  شمار کشته شدگان انفجار منچستر به 22 نفر افزایش یافت
  ویدیو لحظه انفجار در سالون منچستر ارینا
  امریکا: انفجار منچستر انتحاری بود
  انفجار در سالون منچستر آرینا در بریتانیا بیش از 80 کشته و زخمی به جای گذاشت
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک