05:15 18 نوامبر 2017
  سلمان بن عبدالعزيز مشاور ویژه خود را به کويت فرستاد

  سلمان بن عبدالعزيز مشاور ویژه خود را به کويت فرستاد

  © REUTERS/ Stephanie McGehee
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 62912

  بعيد نيست که مشاور شاه عربستان از امير کويت بخواهد که به تبعيت از عربستان و چند کشور ديگر عربي روابط خودش با دوحه را قطع کند.

  مشاور ويژه سلمان بن عبدالعزيز شاه عربستان و امير منطقه مکه مکرمه ساعاتي پس از قطع روابط ديلپماتيک برخي کشورهاي عربي با قطر، وارد کويت شد.
  شاهزاده «خالد فيصل» مشاور ويژه ملک سلمان و امير منطقه مکه مکرمه عصر امروز در حالي وارد کويت شده است که چند کشور عربي امروز روابط ديپلماتيک خود را با قطر قطع کردند.
  منابع خبري به جزئيات سفر خالد فيصل به کويت اشاره‎اي نکردند، اما هيچ بعيد نيست که مشاور شاه عربستان از امير کويت بخواهد که به تبعيت از عربستان و چند کشور ديگر عربي روابط خودش با دوحه را قطع کند.
  کويت و عمان دو کشور عربي عضو شوراي همکاري خليج فارس هستند که هنوز درباره قطع روابط ديلپماتيک خود با قطر ديگر عضو شوراي همکاري به تبعيت از عربستان و چند کشور ديگر عربي، تصميم‎گيري نکرده‎اند.
  کشورهاي عربستان، مصر، ليبي، مالديو، بحرين و امارات روابط ديپماتيک خود با قطر را به اتهام حمايت اين کشور از تروريسم قطع کردند.
  عربستان، مصر، امارات و بحرين با متهم کردن قطر به حمايت از تروريسم، مداخله در امور کشورهاي عربي و تهديد امنيت ملي و پناه دادن به افراطي‏‌ها و تروريست‎ها اعلام کردند که رابطه خود را با اين کشور قطع کردند.

  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک