09:11 26 فبروری 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

مجلس سنای امریکا انتقال سفارت این کشور از تل آویو به شهر اشغالی قدس را تصویب کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، مجلس سنای امریکا امروز  سندی را تصویب کرد که خواهان انتقال سفارت امریکا از شهر تل آویو به شهر اشغالی قدس و حل و فصل درگیری اعراب و اسرائیل براساس راهکار "دو دولت" است.

در این سند آمده است: "سیاست قدیمی امریکا که دو حزب جمهوری خواه و دموکرات درخصوص وضعیت نهایی قدس دنبال می کنند؛ همچنان مسئله‌ای است که دو طرف فلسطینی و اسرائیلی لازم است آن را از طریق گفت وگو در چارچوب توافق وجود دو دولت حل و فصل کنند".

برپایه این گزارش، این سند الزام آور نیست اما منعکس کننده موضع بالاترین نهاد قانونگذاری امریکا درخصوص انتقال سفارت امریکا از تل آویو به شهر اشغالی قدس است.

پیشتر کنگره امریکا در سال 1995 میلادی مصوبه ای را تصویب کرد که به دولت امریکا اجازه می دهد که سفارت آمریکا را از تل آویو به شهر اشغالی قدس منتقل کند اما کشمکش درخصوص وضعیت قدس باعث شده است که رؤسای جمهور پیاپی امریکا هر یک سال و نیم اسنادی را برای تعویق اجرای این مصوبه امضا کنند.

این سند مجلس سنای امریکا همزمان با جنگ شش روزه اعراب و رژیم اسرائیل تصویب شد که در جریان آن، این رژیم باقی اراضی فلسطینی از جمله شهر قدس و منطقه جولان سوریه و صحرای سینای مصر را به اشغال خود در آورد.

رژیم اسرائیل درپی توافق سازش با مصر، از صحرای سینا خارج شد.

مرتبط:

سفیر اسرائیل در برلین میانجی گری این کشور در اختلافات بین فلسطین و اسرائیل را رد کرد
تغییر موضع امریکا در حل و فصل مناقشه فلسطین و اسرائیل
راه حل بحران فلسطین و اسرائیل
بحران اسرائیل و فلسطین نمی تواند تا ابد ناحل بماند
گام بسوی صلح بین اسرائیل و فلسطین
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر