08:05 22 نوامبر 2017
  راز حمله به کنسولگری و کشته‌شدن سفیر امریکا در لیبی

  راز حمله به کنسولگری و کشته‌ شدن سفیر امریکا در لیبی

  © AFP 2017/ ABDULLAH DOMA
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 48210

  یکی از فرماندهان داعش که قبلاً با گروه "انصار الشریعه" در لیبی همکاری می کرد، جزئیات بیشتری را درباره قتل سفیر ایالات متحده امریکا در سال 2012 فاش کرد.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، احمد حسن المشیطی گفته است: انصارالشریعه طراح و مجری نقشۀ حمله به کنسولگری امریکا در شهر بنغازی (شمال شرق لیبی) بود.

  کریستوفر استیونز، سفیر ایالات متحده امریکا در لیبی ، 2 نظامی نیروی دریایی امریکا و یک کارمند ملکی کنسولگری امریکا در حمله گروهی مسلح به این کنسولگری کشته شدند.

  کمیته مبارزه با جرایم شهر مصراته در شمال غرب لیبی فیلم اعترافات المشیطی را پخش کرد که المشیطی در اعترافاتش می گوید: "سه نفر از فرماندهان انصار الشریعه به نام های محمد الزهاوی ، فوزی الفایدی و احمد ابوختاله نقشه حمله به کنسولگری امریکا را کشیدند".

  نیروهای ویژه امریکایی، احمد ابوختاله را در سال 2014 در جنوب شهر بنغازی دستگیر کردند و برای بازجویی با کشتی به امریکا فرستادند.

  المشیطی در اعترافاتش می گوید: "علت حمله به کنسولگری این بود که فرماندهان گروه انصار الشریعه می ترسیدند که سفارت و سرویس های اطلاعاتی امریکا مواضع این گروه را برای بمباران شناسایی کند".

  مرتبط:

  ارتش لیبی حاضر است در جریان دو روز بالای مواضع داعش در شهر سرت حمله کند
  خطرناکترین تشکیلات داعش در لیبی متمرکز شده است
  رسانه ها اطلاع داده اند که خواست‌ رباینده‌گان طیاره لیبی آزادی پسر قذافی از زندان میباشد
  تاکید مصر به ادامه عملیات بر مواضع داعش در لیبی
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک