08:25 18 اکتوبر 2017
  در امارات همدردان قطر را زندانی می‌کنند

  در امارات همدردان قطر را زندانی می‌کنند

  © REUTERS/ Thomas White
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 7610

  مقامات امارات متحده عربی قصد دارند، آنعده افرادی را که همبستگی با سیاست قطر را بیان کنند و یا با قطر همدردی کنند، مجازات کنند.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه گلف‌نیوز The Gulf News، حمد سیف الشمسی، لوی سارنوال امارات متحده عربی گفته است: " با هر کسی که با استفاده از شبکه‌های اجتماعی یا هرنوع وسیله نوشتاری، گفتاری و تصویری دیگری با قطر همدردی کند یا هر نوع دیدگاهی را ابراز کند که حمایت از قطر پنداشته شود یا علیه موضع امارات متحد عربی حرف بزند، برخورد شدید و جدی خواهد شد".

  به گفته وی، متخلفین به حبس 3 الی 5 سال زندان و پرداخت جریمه به مبلغ 500 هزار درهم (حدود 136 هزار دالر)، محکوم خواهند شد.

  روز دوشنبه تاریخ 5 ماه جون، عربستان سعودی، مصر، بحرین و امارات متحده عربی پس از متهم ساختن دوحه به حمایت از گروه‌های تروریستی و همچنان بی‌ثباتی در منطقه، قطع روابط دیپلوماتیک شان را با قطر اعلام کردند.

  همان روز، پس از اعلام این خبر، یمن، لیبی، مالدیو و جزیره موریس نیز روابط شان را با قطر قطع نمودند. تاریخ 6 ماه جون، اردن سطح روابط با قطر را کاهش داد و موریتانی روابط با قطر را متوقف ساخت. یک روز پس از این تصمیم، جزایر کومور نیز به جمع این کشور ها پیوست.

  مرتبط:

  ترکیه به قطر نیروی نظامی می‌فرستد
  مذاکرات قطر با ایران وترکیه
  گفتگوی تیلیفونی پوتین با امیر قطر
  ویکی‌لیکس: امریکا از حمایت قطر و عربستان از داعش اطلاع داشت
  تشدید بحران در خاورمیانه، قطع روابط چهار دولت عربی با قطر
  واکنش قطر به قطع روابط با همپیمانان سعودی
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک