01:56 19 جولای 2019
Torture

عربستان، بحرین و امارات به نقض آزادی بیان متهم شدند

CC0 / Pixabay
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

سازمان عفو بین الملل با صدور بیانیه ای اعلام کرد که کشورهای عربستان، بحرین و امارات در نحوه برخورد با قطر در جریان تنش های اخیر میان آنها، «آزادی بیان» را نقض کردند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از مهر به نقل از پایگاه لبنانی النشره، سازمان عفو بین الملل با صدور بیانیه ای کشورهای عربستان سعودی، بحرین و امارات را به نقض آزادی بیان متهم کرد.
بر اساس این گزارش، این سازمان در بیانیه خود آورده است: عربستان، بحرین و امارات در نحوه برخورد با قطر در جریان تنش های اخیر میان آنها، «آزادی بیان» را نقض کردند.
گفتنی است، پیشتر کشورهای عربستان سعودی، امارات متحده عربی، مصر و بحرین در بیانیه ای مشترک فهرستی متشکل از ۵۹ شخصیت حقیقی و ۱۲۲ شخصیت حقوقی را با عنوان تأمین کنندگان بودجه سازمانهای تروریستی و مورد حمایت قطر، منتشر کردند.
طبق بیانیه ای که در اختیار شبکه خبری العربیه قرار گرفت، چهار کشور مذکور در توجیه دلیلِ انتشار این اسامی، تعهد ادعایی خود به مقابله با تروریسم (!)، خشکاندن منابع مالی آنها، مقابله با ایدئولوژی افراط گرایی و گسترش آن و همچنین همکاری در جهت ریشه کنی تروریسم و ایمن ساختن جوامع را مطرح کردند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر