07:50 22 نوامبر 2017
  Canada's Defence Minister Harjit Sajjan speaks during a news conference announcing Canada's new defence policy in Ottawa, Ontario, Canada, June 7, 2017.

  وزیر دفاع کانادا: تقاضای اعزام نیرو به افغانستان را کانادا بررسی می کند

  © REUTERS/ Chris Wattie
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 95 0 0

  وزیر دفاع کانادا در حالی از خواسته ناتو مبنی بر اعزام مستشاران بیشتری برای آموزش نظامیان افغانستان خبر داده که مشاور پیشین امنیت ملی کانادا بازگشت نظامیان این کشور به افغانستان را محتمل می‌داند.

  به گزارش اسپوتنیک، سی‌تی‌وی نیوز در گزارشی نوشت: «هارجیت ساجان سینگ» وزیر دفاع کانادا با  بیان اینکه ناتو از کانادا درخواست بازگشت نیروهای نظامی این کشور را به افغانستان دارد، گفت: کانادا در حال بررسی این موضوع است.

  وزیر دفاع کانادا افزود: این درخواست امریکا از طریق ناتو مطرح شد و می‌تواند شامل نیروهای برای آموزش نظامیان افغانستان باشد.

  ساجان تصریح کرد کانادا تمام جوانب برای  پشتیبانی از افغانستان را بررسی می‌کند، اما با این حال احتمال حضور نیروهای صلح‌بان کانادایی در افغانستان را تکذیب کرد، زیرا ماموریت نظامی در افغانستان، در چهارچوب ماموریت‌های سازمان ملل نیست.

  وزیر دفاع کانادا روز گذشته در یک مصاحبه تلویزیونی گفت: ما درخواستی مبنی بر آموزش نیروهای افغانستان دریافت کرده‌ایم.

  وی در ادامه تصریح کرد: همچنان به افغانستان متعهد هستیم و پشتیبانی مالی برای توسعه این کشور و یا برای حقوق نیروهای امنیتی در افغانستان را فراهم کرده‌ایم.

  مرتبط:

  بازگشت نیروهای نظامی کانادا به افغانستان
  تجهیزات نظامی و نیرو های مسلح کانادا وارد لتونی شد
  سه پاکستانی با گذرنامه های جعلی می خواستند به کانادا پرواز کنند
  کانادا به اوکراین سلاح ارسال میکند
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک