05:25 18 نوامبر 2017

  پوتین: رهبران سوریه آماده گفتگو با اپوزیسیون هستند

  © Photo/ Showtime
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 3130

  بشار اسد رئیس جمهور سوریه آماده کار با مخالفان بر روی قانون اساسی جدید این کشور است.

  به گزارش اسپوتنیک، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در مصاحبه که با الیور استون کارگردان امریکایی به خاطر فلم مستند داشت گفت:- "ما دیدیم که در برخی از کشورهای منطقه (شرق میانه) مانند لیبی و عراق چه اتفاق افتاد، و این یک تراژدی بود، به دلیل اینکه جریان های سیاسی نه تنها رهبران شان را از قدرت برکنار کردند، بلکه آنها را به قتل رساندند. و ما واقعا نمی خواستیم که این اتفاق در سوریه هم بیافتد، در غیر این صورت در کل منطقه هرج و مرج به وجود می آمد".

  پوتین در ادامه سخنان خود می گوید:- "تمام این اتفاقات ما را وادار به آن کرد که با بشار اسد رهبر کنونی سوریه همکاری کنیم و اگر چه میدانیم که او در بسیار کارها اشتباهاتی را انجام داده است و بنابر این در حال حاضر بشار اسد خواهان مذاکره با مخالفان خود حتی با مخالفان مسلح خود است، او مایل به همکاری و کار روی قانون اساسی جدید با مخالفان خود را پذیرفته است و خواهان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آینده زیر نظر شدید بین المللی است".

  پوتین گفت:- "به منظور حفظ تمامیت ارضی کشورها ما علاقه مند به برگزاری گفتگو هستیم و ما خواهان دامن زدن به درگیری نیستیم و بر عکس ما خواهان صلح و آرامش از طریق برگزاری اجماع عمومی می باشیم. ما واقعا نیازبه پشتیبانی ایالات متحده، عربستان سعودی، اردن و مصر در این زمینه داریم".

  پوتین اضافه کرد:- "ما بسیار با دقت و با گام های استوار به نتایج به دست آمده نگاه می کنیم و کوشش می کنیم که زحمات ما به هدر نرود".

  مرتبط:

  هشدار مستقیم ولادیمیر پوتین به امریکا و ناتو
  چگونه از پوتین سوال کنیم؟
  میخائیل گورباچف جواب پوتین را داد
  پوتین وعده آمریکا را بیادش آورد
  اظهارات پوتین در مورد هدف سیاست امریکا در اوکراین
  دیدگاه پوتین در مورد نظام سیاسی امریکا
  سخنان پوتین در باره یادگیری هاکی و اسب سواری + (ویدیو)
  پوتین رد نکرد که امریکا خواستار تغییر رهبری در روسیه است
  پوتین درمورد منظور امریکا از استفاده تروریستان توضیح داد
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک