11:18 19 نوامبر 2017
  An Afghan soldier points his gun at an Islamic State group banner as he patrols during ongoing clashes in Kot District in eastern Nangarhar province

  نقش ملیشه‌های پاکستانی در تصرف توره بوره با گروه داعش

  © AFP 2017/ NOORULLAH SHIRZADA
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  127801

  مقامات در ولایت ننگرهار در شرق کشور می‎گویند که در حملۀ داعشیان به منطقۀ توره بوره نقش ملیشه‎های پاکستانی چشم گیر بوده است.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، عبدالصبور ثابت، رییس امنیت ملی ننگرهار، روز پنجشنبه در سفرش به ولسوالی چپرهار این ولایت، گفت که هم اکنون ملیشه‎های پاکستان در منطقۀ توره بوره داعشیان را حمایت می‎کنند.
  او افزود: «داعشیان تلفات زیادی را متحمل شده اند. هر زمانی‎که این گروه تلفات می‎بینند، برای آنان از آن طرف سرحد کمک می رسد که اکثریت شان ملیشه‎های پاکستانی اند. نیروهای خیزش مردمی با ارادۀ جدی در بخش‎های مختلف در این ولسوالی، مقابل دشمن ایستاده‎گی می‎کنند.»
  در همین حال زمان وزیری، فرماندۀ قول اردوی ۲۰۱ سیلاب، می‌گوید که به نیروهای دولتی ۲۴ ساعت مهلت داده است تا شورشیان را از این منطقه پاک سازی کنند.
  او بیان داشت: «۷۰۰ تن اعضای داعش به شمول یک رهبر آنان کشته شده اند. آن‎ها در اچین و کوت ضربات سنگینی دیده اند.»
  در همین حال، روستا نشینان ولسوالی چپرهار از بیم نبرد می‌کوشند خانه هایشان را ترک کنند و به جاهای امن پناه ببرند.
  این درحالی است که گروه داعش روز گذشته در یک نبرد با گروه طالبان، مؤفق شد منطقۀ کوهستانی «توره بوره» را در ولایت ننگرهار تصرف کند.
  این منطقه یکی از بخش‌های راهبردی به حساب می‏‌آید که زمانی در اختیار گروه القاعده بود.

  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک