13:48 20 نوامبر 2017
  U.S. Marine Corps four-star general James Mattis arrives to address at the pre-trial hearing of Marine Corps Sgt. Frank D. Wuterich at Camp Pendleton, California U.S in a March 22, 2010 file photo

  کاخ سفید و پنتاگون بر سر عملیات در سوریه اختلاف دارند

  © REUTERS/ Mike Blake
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 13810

  مقامات کاخ سفید دربارۀ گسترش فعالیت نظامی آمریکا در سوریه، با مسئولان پنتاگون دچار اختلاف شدند.

  به گزارش اسپوتنیک، روزنامه "فارین پالیسی" روز شنبه به نقل از منابع آگاه نوشت: "عزرا کوهن واتنیک" مدیر شورای امنیت ملی در کاخ سفید و "درک هاروی" مشاور امنیت ملی در امور خاورمیانه، بر ضرورت گسترش عملیات نظامی آمریکا در سوریه و اجرای عملیاتی در جنوب این کشور پافشاری کردند اما "جیمز ماتیس" وزیر دفاع آمریکا، تاکنون چند بار، پیشنهاد آن ها را رد کرده است.
  به نوشتۀ این روزنامه، وزیر دفاع و برخی دیگر از مسئولان کاخ سفید، پیشنهادات ارائه شده را بی احتیاطی دانسته و تأکید کردند که این اقدام می تواند، پای آمریکا را به رویارویی با ایران بکشاند و در این صورت، واحدهای نظامی آمریکایی که در عراق و سوریه مستقر هستند، به اهدافی در این درگیری تبدیل خواهند شد.
  خبرگزاری نووستی از استقرار کاتیوشاهای هیمارس آمریکایی در نزدیک گذرگاه التنف در جنوب سوریه خبر داد و گزارش داد که آمریکا قصد دارد در منطقه الزقفه نیز پایگاهی تازه ایجاد کند و این کار می تواند به بروز درگیری خونینی با ارتش سوریه منجر شود.

  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک