13:54 20 نوامبر 2017

  رسانه ها: امارات متحده عربی خواستار ایجاد یک مکانیسم برای کنترل عملکردهای قطر شد

  © AFP 2017/ Giuseppe Cacace
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 49 0 0

  انور قرقاش وزیر مشاور در امورخارجی امارات متحده عربی از شرکای غربی خود خواست تا یک مکانیزم برای کنترل عملکردهای قطر ایجاد کنند تا از عدم کمک مالی قطر به تروریسم کنترل صورت بگیرد.

  به گزارش اسپوتنیک، انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجی امارات متحده عربی به لندن رفته است تا حمایت دیپلماسی محاصره قطر را دریافت نماید. روزنامه گاردین به نقل از وی در لندن نوشت:- "سخن در خصوص تغییر رفتار است. اگر ما سیگنال های دقیق استراتژیکی دریافت کنیم که قطر قصد تغییر دارد و حمایت مالی از شبه نظامیان اسلام گرا را متوقف کرده است آنوقت این پایه و اساسی برای گفتگو خواهد بود، اما ما به سیستم نظارتی احتیاج داریم".
  به گفته این وزیر، متحدان امارات متحده عربی یعنی عربستان سعودی، مصر و بحرین به قطر اطمینان ندارند. قرقاش گفت:- "ما به آنها مطمئن نیستیم. اعتماد ما صفر است، اما باید سیستم نظارتی داشته باشیم و ما می خواهیم که دوستان غربی ما در آن شرکت کنند".

  وزیر توضیح داد که این مکانیزم را تضمین خواهد کرد که قطر متوقف شده است برای تامین مالی تروریسم، پناه به افراط گرایان، و همچنین برای حمایت از گروه های رادیکال، از جمله "اخوان المسلمین"، حماس و «القاعده».

  مرتبط:

  قطر بسته شد - سعودی بطور کامل در حال بستن مرزهایش با قطر است
  واکنش قطر به اتهامات از جانب بحرین
  قطر برای تنبیه امارات از سلاح خطرناک استفاده خواهد کرد
  آیا قطر میتواند از خود دفاع کند؟
  مانور مشترک کشتی های نیروی دریایی امریکا و قطر
  رئیس جمهور مصر: ترکیه باید مانند قطر تحریم گردد
  قطر: قرار داد 12 میلیارد دالری با امریکا نشانه پشتیبانی امریکا از قطر است
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک