11:10 19 نوامبر 2017
  سفر جان کری به کوبا پس از 70 سال

  وزارت خارجه روسیه سیاست جدید امریکا در قبال کوبا را «تاسف بار» خواند

  © AP Photo/ Desmond Boylan
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 4421

  مدیر بخش امریکای لاتین در وزارت خارجه روسیه گفت، سیاست جدید دولت ترامپ درباره کوبا تاسف‌بار است و خاطرات دوره جنگ سرد را یادآوری می‌کند.

  به گزارش اسپوتنیک، دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری امریکا جمعه گذشته اعلام کرد بخش‌هایی از توافق مارچ2016 دولت وقت باراک اوباما با دولت کوبا را لغو می‌کند.

  کوبا نسبت به اقدامات تلافی‌جویانه هشدار داد اما وعده داد تا کانال‌های ارتباطی را باز نگه دارد.

  الکساندر شتنین، مدیر بخش امریکای لاتین در وزارت خارجه روسیه شنبه گفت: این سیاست جدید که رئیس‌جمهوری امریکا در قبال کوبا در پیش گرفته، ما را به یاد لفاظی‌های فراموش‌شده به سبک جنگ سرد می‌اندازد. چنین سیاستی،‌ چندین دهه است که به رویکرد آمریکا علیه کوبا تبدیل شده است. باورها این است که این یک«توافق» صرف نیست بلکه یک تصمیم سیاسی متفکرانه است که در آن هیچ بازنده‌ای وجود ندارد. اما حالا مشخص شده که لفاظی‌های ضد کوبا همچنان با قوت ادامه دارد. این مایه تاسف است.

  باراک اوباما، رئیس‌جمهوری پیشین امریکا در دسمبر 2014 اعلام کرد، ایالات متحده پس از بیش از 50 سال روابط با کوبا را به حالت عادی باز می‌گرداند. با این وجود، ترامپ تهدید کرده است که اگر کوبا گام‌هایی در راستای ارتقای زندگی مردمش انجام ندهد، هر توافقی که واشنگتن با هاوانا منعقد کرده ابطال می‌کند.

  مرتبط:

  ابراز تاسف روسیه از تقاضا گفتمانهای ضد کوبا درایالت متحده
  تمسخر سفیر کوبا بالای ترامپ
  رئیس جمهورترامپ روابط دیپلوماتیک با کوبا را لغو اعلام کرد
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک