05:26 18 نوامبر 2017

  ناوشکن امریکایی در حال غرق شدن است

  © REUTERS/ /Toru Hanai
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 16201

  فرمانده ناوگان هفتم نیروی دریایی امریکا اذعان کرد، ناوشکن یو اس اس فیتزجرالد در آستانه غرق یا متلاشی شدن قرار گرفته است.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم به استناد از رویترز، ژوزف آکوین فرمانده ناوگان هفتم نیروی دریایی  امریکا امروز یکشنبه در سخنانی گفت: ناوشکن یو اس اس فیتزجرالد پس از برخورد با یک کشتی تجاری کانتینری دچار خسارت جدی و بزرگی شده و در آستانه غرق یا متلاشی شدن قرار دارد.

  وی در ادامه تاکید کرد: این برخورد موجب ایجاد یک حفره بزرگ در زیر ناوجنگی امریکا شده و این ناوشکن را در آستانه غرق و متلاشی شدن قرار داده است.

  این فرمانده امریکایی افزود: خسارت و آسیب وارد شده، بزرگ و جدی است. یک حفره بزرگ در زیر ناو ایجاد شده است. تلاش های انجام شده از سوی خدمه کنترل آسیب، تاکنون مانع از غرق شدن ناوشکن امریکایی شده است.

  در حالی که رسانه های خبری از کشف اجساد ملوانان امریکایی که در این حادثه مفقود شده اند، خبر می دهند ولی این فرمانده اآمریکایی حاضر نشد به تعداد دقیق اجساد کشف شده، اشاره کند.

  آکوین گفت: ناوشکن فیتزجرالد قابل نجات است و می توان آن را نجات داد ولی تعمیر آن ماه ها طول خواهد کشید. امیدواریم کمتر از یک سال زمان ببرد. شما خواهید دید که این ناوشکن مجددا بازخواهد گشت.

  رسانه های جاپانی اعلام کردند، که هر 7 ملوان ناپدید شده امریکایی جان خود را از دست داده اند.اجساد این ملوانان امریکایی به یک بیمارستان نیروی دریایی این کشور منتقل شده تا مراحل شناسایی انجام شود.

  هنوز مشخص نیست که علت اصلی برخورد این 2 کشتی چه بوده است. سخنگوی ناوگان هفتم دریایی امریکا تاکید کرد: زمانی که تحقیقات کامل شود، آنگاه می توان مسائل حقوقی مربوط به این پرونده را دنبال کرد.

  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک