06:36 17 اکتوبر 2017
  روسیه مناطق حملات هوایی امریکا را در سوریه محدود ساخت

  روسیه مناطق حملات هوایی امریکا را در سوریه محدود ساخت

  © AP Photo/ Ted S. Warren
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 33210

  نیروهای ائتلاف، پس از توقف همکاری روسیه با آمریکا، برای تامین امنیت جنگنده هایشان در سوریه، فقط به منطقه رقه حمله می کنند، این در حالی است که پیش از این گستره حملاتشان مناطق بیشتری را در بر می گرفت.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از العالم، براساس اعلام ائتلاف تحت رهبری آمریکا، روز 18 جون، جنگنده های ائتلاف 15 بار به منطقه ای نزدیک شهر البوکمال دیرالزور و رقه واقع در شمال سوریه حمله کرده اند. اما پس از اعلام توقف همکاری روسیه با آمریکا در 19 جون حملات ائتلاف فقط بر منطقه رقه متمرکز شد.
  جنگنده های ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا عصر روز یکشنبه گذشته یک جنگندۀ سوری را در منطقه الرصافه واقع در ریف جنوبی رقه به هنگام انجام ماموریت بر ضد داعش در این منطقه هدف قرار دادند که به سقوط این جنگنده منجر شد.
  این حادثه موجب شد تا روسیه که از جنگنده های ارتش سوریه در مبارزه با تروریزم حمایت می کند واکنش نشان دهد. وزرات دفاع روسیه در این باره اعلام کرد این کشور توافق تامین امنیت پرواز در سوریه را با امریکا متوقف می کند و جنگنده های نظامی روسیه با هر جنگنده ای که در غرب رود فرات پرواز کند، به عنوان هدف جنگی برخودر خواهند کرد.

   

   

  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک