02:40 04 اگست 2020
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 90
ما را در دنبال کنید

نریندرا مودی، صدراعظم هند در یک سفر سه روزه به امریکا رفته و گفته شده است که در جریان این سفر با هندی‌های مقیم امریکا و دونالد ترامپ، رییس جمهور امریکا در کاخ سفید دیدار خواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از شبکه تلویزیونی یک، یک مقام‌ ارشد هند که نخواسته از او نام برده شود به "د هندو بسنس لاین"، یکی از رسانه های معروف هندی گفته است که احتمال می‌رود رییس جمهور ایالات متحده امریکا از صدراعظم هندوستان بخواهد تا برای مبارزه با هراس‌افگنان به افغانستان، نیرو بفرستد.

در همین حال "ندان یونیکریشن" معاون نهاد تحقیقات سیاست‌های خارجی هند در دهلی جدید گفته است که امریکا تمایل دارد که هند در مبارزه با دهشت‌افگنی بیشتر فعالیت داشته باشد و در نتیجه، شاید از هند بخواهد که با فرستادن نیروهایش به افغانستان در آوردن ثبات در این کشور بیشتر دخالت کند.

او گفته است: "امریکا با درنظرداشت شکایت‌های هند از هراس‌افگنان فرامرزی شاید از هند بخواهد که نیروهایش را وارد افغانستان کند. امریکا شاید علاقه مند باشد که هند در مداخله‌ی نظامی در افغانستان مشارکت کند. هند در مورد خیزش طالبان در افغانستان از امریکا بیشتر نگران است."

به گفته‌ی این منبع، اگرچه حکومت مودی یک گام پیشتر برداشته و هشت چرخبال جنگی "ایم آی۲۵" در اختیار کابل قرار داده است، اما رویدادهای اخیر در افغانستان، هند را بیشتر نگران کرده است.

هند یکی از تمویل کننده‌گان مالی وتخنیکی حکومت افغانستان به شمار می‌رود که هم اکنون صدها افسر افغان در این کشور مصروف آموزش‌های نظامی هستند.

هم‌چنان دورف جیشنکر، عضو برنامه‌‌ی سیاست‌های خارجی نهاد بروکنز هند با نشر یک گزارش گفته است که هند با وجود آموزش افسران افغانستان، باید در فکر تمویل نظامی هرچه بیشتر کابل باشد.

این درحالیست که در حال حاضر بیشتر از 13 هزار سرباز خارجی در چوکات ناتو در افغانستان مصروف آموزش نیروهای افغان هستند، اما شماری از کارشناسان افغان می‌گویند که کشورهای خارجی به جای فرستادن نیرو به افغانستان، باید به تمویل و تجهیز نیروهای افغان تمرکز کنند.

مرتبط:

هند شورای امنیت سازملل را به بی توجهی نسبت به گروهای تروریستی و حامیانش در افغانستان متهم کرد
هند ماموریتش را در افغانستان ادامه خواهد داد
ارگ: مردم افغانستان کودک نیست که هند آنها را در برابر پاکستان استفاده کند
هند پول ترمیم تخنیک قوای هوائی افغانستان را می پردازد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر