09:46 23 سپتمبر 2018
عربستان: تحریم ها علیه قطر تا زمانیکه به خواسته های کشورهای عربی پاسخ ندهد، ادامه دارد

عربستان: تحریم ها علیه قطر تا زمانیکه به خواسته های کشورهای عربی پاسخ ندهد، ادامه دارد

© AFP 2018 / STRINGER
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

عربستان اعلام کرد که تحریم قطر تا زمان اجرای خواسته‌های ۱۳گانه کشورهای تحریم کننده دوحه ادامه خواهد داشت.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، عواد بن صالح العواد، وزیر اطلاعات و فرهنگ عربستان در اظهاراتی پس از نشست کابینه این کشور با اشاره به بیانیه اخیر عربستان، مصر، امارات و بحرین اعلام کرد که کابینه در جریان گزارش‌های مربوط به تحولات در بحران قطر قرار گرفته است.
العواد افزود: کابینه بر مفاد بیانیه مشترک چهار کشور تحریم کننده دوحه مبنی بر ادامه اقدامات کنونی جهت پایبند کردن قطر به اجرای کامل خواسته‌های این چهار کشور تاکید دارد.
در این بیانیه بر لزوم پایبندی قطر بر خواسته‌های ۱۳ گانه کشورهای عربی محاصره کننده تاکید و ادعا شده که این امر به تحقق ثبات و امنیت در منطقه کمک می‌کند.
پس از اعلام قطع روابط دیپلماتیک و توقف حمل و نقل بحری، زمینی و هوایی چهار کشور عربستان، امارات، مصر و بحرین با قطر در پنجم جون ۲۰۱۷ میلادی منطقه شاهد تنش گسترده میان اعراب است.
کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس مقامات قطر را به حمایت از تروریزم و بی‌ثباتی در منطقه متهم می‌کنند اما دوحه‌ این اتهامات را رد و تاکید کرد که این اقدامات کشورهای تحریم‌ کننده غیرقابل توجیه است و این ادعاها بی‌اساس و نادرست است.
قابل ذکر است که در ۲۳ جون ۲۰۱۷ عربستان، امارات، بحرین و مصر با میانجی‌گری دولت کویت، لیست ۱۳ گانه‌ای از درخواست‌های خود را تحویل قطر دادند که با اجرای آن محاصره قطر شکسته می‌شد و بارزترین خواسته آنها کاهش سطح روابط دیپلماتیک دوحه با ایران و بستن پایگاه نظامی ترکیه در این کشور، بستن شبکه الجزیره، قطع تمامی روابط با گروه "اخوان المسلمین"، "داعش"، "القاعده" و "حزب‌الله لبنان" است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک