15:16 24 جون 2018
افزایش محبوبیت ترامپ در عین ناباوری

افزایش محبوبیت ترامپ در عین ناباوری

© REUTERS / Kevin Lamarque
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

یک هفته پس از تشدید تنش بین آمریکا و کوریای شمالی، روند محبوبیت رئیس جمهور آمریکا با افزایش روبرو شده است.

به گزارش اسپوتنیک، تازه ترین نظرسنجی موسسه راسموسن حاکی است که میزان محبوبیت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا هم اکنون به 45 درصد رسیده که نسبت به نظرسنجی هفته گذشته 6 درصد رشد داشته است.
این بالاترین میزان محبوبیت ترامپ از 12 جولای به شمار می رود. ترامپ طی روزهای اخیر بارها کوریای شمالی را تهدید کرده است. پیونگ یانگ نیز هشدار داده است که تا اواسط اگست طرح و برنامه های خود برای حمله راکتی به جزیره گوام را نهایی خواهد کرد.
ترامپ در پاسخ به سوالی درباره منظورش از تهدید چند ساعت قبلش که گفته بود واشنگتن دستش را برای حمله به کوریای شمالی روی ماشه سلاح‌هایش قرار داده، گفت: این مرد (رهبر کوریای شمالی) نمی‌تواند از کارهایی که انجام می‌دهد شانه خالی کند. اگر او یک تهدید آشکار دیگر انجام بدهد یا اگر اقدامی درباره گوام یا هر نقطه دیگر از خاک آمریکا یا متحدان آمریکا انجام دهد، کاملاً پشیمان خواهد شد و به سرعت هم پشیمان می‌شود.
این نظرسنجی نشان می دهد که 45 درصد آمریکایی ها از راهکار نظامی علیه کوریای شمالی حمایت می کنند. این در شرایطی است که بیش از 53 درصد آمریکایی ها از عملکرد ترامپ در 200 روز نخست ریاست جمهوری اش ناراضی هستند.
این نظرسنجی در بین 1500 شهروند آمریکایی انجام شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک