07:23 22 جولای 2018
هشدار جدی ونزوئلا به آمریکا

هشدار جدی ونزوئلا به آمریکا

© AP Photo / John Minchillo
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 60

ونزوئلا هشدار داد آمریکا در صورت عملی کردن تهدید‌های خود، با تاوانی ده برابر جنگ ویتنام، مواجه خواهد شد.

به گزارش اسپوتنیک ،به نقل از خبرگزاری فرانسه، خورخه آریزا وزیر خارجه ونزوئلا در یک کنفرانس خبری با قرائت بیانیه ای از جانب نیکلاس مادورو رئیس جمهور این کشور گفت دونالد ترامپ با تهدید وقیحانه به اقدام نظامی علیه ونزوئلا، ثبات منطقه آمریکای لاتین را به مخاطره می اندازد.
وی افزود: هدف از تهدید گستاخانه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، کشاندن منطقه آمریکای لاتین و حوزه دریای کارائیب به مناقشه ای است که برای همیشه ثبات، صلح و امنیت در منطقه ما را برهم خواهد زد.

آریزا همچنین گفت: همانطور که هوگو چاوز گفته و مادورو تکرار و تصریح کرده است، آنها مطمئن باشند که اگر در ویتنام شکست خوردند، ونزوئلا فقط یک ویتنام نخواهد بود، بلکه یه اندازه ده تا پانزده ویتنام گرفتار می شوند و برای هزار سال حتی یک قطره نفت دریافت نخواهند کرد.

آریزا افزود: آمریکا شاید ونزوئلا را تهدید کند ولی هر خارجی اگر جرات دارد، به خاک ونزوئلا پا بگذارد تا ببیند که برغم اختلاف نظرها، مردم این کشور عاشقانه از خاکشان دفاع خواهند کرد.

نظامیان ونزوئلا نیز اعلام کردند اظهارات تهدید آمیز ترامپ نشان دهنده تهاجم امپریالیستی آمریکاست. ژنرال ولادیمیر پادرینو، وزیر دفاع و فرمانده نیروهای مسلح ونزوئلا، اظهارات ترامپ را نشانه دیوانگی او خواند.

 

 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک