17:27 22 جولای 2018
روسیه گزارش تامین مخفی سلاح از ایران را تکذیب کرد

روسیه گزارش تامین مخفی سلاح از ایران را تکذیب کرد

© Fotolia / Borna_Mir
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 02

روزنامه دی ولت آم سانتونگ آلمانی اتهامات علیه روسیه در نقض قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد، مبنی بر ممنوعیت عرضه سلاح های سنگین و خدمات آنها رااعلام کرد.

 به گزارش سپوتنیک،در شورای فدراسیون روسیه این گزارش را تکذیب کرده گفتند،که روسیه در قرار دادهای خود با ایران جدآ در چارچوب تعهدات بین المللی عمل میکند.

ولن آم سانتونگ،با استناد به منابع ناشناس "سازمان های اطلاعاتی غربی" ادعا میکند ،گویا که ایران از طریق سوریه به روسیه  برخی از اجزای سلاح های تهاجمی سنگین که به تعمیر نیاز دارند ارسال کرده است.

طوریکه روزنامه مینویسد، در ماه جون هواپیما های ایران دو بار در پایگاه نظامی "خمیمیم" روسیه در سوریه فرود آمده و محموله های نظامی را به مقصد ارسال به روسیه  تحویل داده است. سپس گویا که این محموله ها  توسط موتر های باربری  به بندر طرطوس  انتقال داده شده و به کشتی باربری روسیه "اسپارتا-3" بار شده و به نوورسییسک تحویل داده شده است.اینکه چگونه بار ها بود در مقاله ذکر نشده است.روزنامه به عنوان شواهد یک تصویر ماهواره ای را منتشر کرده است،که در آن احتمالآ طیاره بوئینگ ایرانی در فرودگاه خمیمیم دیده میشود. روزنامه منشاء دقیق تصویر در این نسخه را مشخص نمی کند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک