01:58 25 مارچ 2018
  رهبر کاتولیک های جهان خواستار حمایت از مهاجرین و پناهجویان شد

  رهبر کاتولیک های جهان خواستار حمایت از مهاجرین و پناهجویان شد

  © AFP 2018/ Bulent Kilic
  جهان
  دریافت لینک کوتاه
  0 0 0

  رهبر کاتولیک‌های جهان خواهان افزایش کمک‌های ملل ثروتمند دنیا به کشورهای در حال توسعه‌ای شد که بار پناهجویان را بر دوش دارند.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان از رهبران کشورهای جهان خواست تا به پناهجویان و مهاجران کمک بیشتری کنند. به نوشته این نشریه انگلیسی، پاپ فرانسیس برای فشار به سیاستمداران به منظور بهبود آنچه وی شرایط «اسفناک» مردم فراری از نزاع‌ها توصیف می‌کند، این سخنان را بیان کرده است.
  واتیکان همچنین سندی را حاوی اصولی که باید راهنمای عمل دولت‌ها در خصوص بحران پناهجویان باشد، منتشر کرد. در این سند خواسته شده است تا حمایت بیشتری برای مهاجران و پناهجویان طی دوره مهاجرت‌شان و از جمله در مقصد نهایی آن‌ها فراهم شود. همچنین در این سند پیشنهاد شده است تا مسیری انسان‌دوستانه برای افرادی که به دنبال فرار از جنگ هستند فراهم شود.
  پاپ فرانسیس همچنین در بخشی از سخنان خود گفته است که دولت‌ها باید کمک‌های بیشتری را در زمینه کار و آموزش به پناهجویان ارائه کنند. وی از دولت‌های ثروتمندتر خواسته است تا از کشورهای در حال توسعه‌ای که بار بحران پناهجویان را بر دوش دارند، حمایت بیشتری کنند.
  برآورد سازمان ملل نشان می‌دهد که 56 درصد جمعیت رانده و آواره‌شده جهان در آفریقا و خاورمیانه قرار دارند، کشورهایی که اغلب فاقد زیرساخت‌ها و منابع کافی برای تأمین جمعیت فزاینده خود هستند.

   

   

  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک