19:20 22 جون 2018
شب گذشته شهاب سنگ بزرگ از کنار زمین رد شد

شب گذشته "خطر بزرگی" زمین را تهدید کرد

© Fotolia / Sdecoret
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 10

شب گذشته دانشمندان مرکز بین المللی نجوم رد شدن شهاب سنگی را از کنار زمین تایید نمودند که اندازه آن به بزرگی ساختمان "دانشگاه دولتی مسکو" بود .

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از مرکز سیاره های کوچک اتحادیه بین المللی نجوم، شب گذشته، یک شهاب سنگ نسبتا بزرگ — حدودا 200 متری در فاصله 15.8 میلیون کیلومتری از نزدیکی زمین رد شد.

این جسم آسمانی توسط رصد خانه ATLAS در"مانوالوا" در روز دوشنبه،کشف گردیده و توط کارمندان این رصد خانه بنام سیارک 2017 RU1 نامگذاری شد.

بر اساس تخمین های کنونی دانشمندان، قطر آن حدود 62 تا 200 متر، بوده و یکی از بزرگترین شهاب سنگ ها به حساب آمد که بطور مداوم از نزدیکی زمین عبور مینمایند.
شب گذشته این شهاب سنگ در فاصله حد اکثر- 41 "میان سیاره ما و مهتاب" یا 15.8 میلیون کیلو متر به زمین نزدیک شد

دورترین نقطه ای مدار آن در مرز داخلی کمربند اصلی سیارک ها در پشت مدار مریخ در فاصله ای دو برابر بزرگتر ازفاصله بین خورشید و زمین قرار دارد.
همانطور که محاسبات دانشمندان نشان می دهد، درتاریخ 3 اکتبر سال جاری شهاب سنگ به این نقطه خواهد رسید که پس از آن، سفر بازگشت دو باره آن به سوی زمین آغاز می شود. این شهاب سنگ به گفته ستاره شناسان، تهدیدی برای بشریت نیست و احتمال برخورد آن با سیاره ما تقریبا صفر است.

 

 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک