19:23 22 جون 2018
مسلمانان روهینگیایی برای نجات خود پول هنگفت پرداخت می کنند

مسلمانان روهینگیایی برای نجات خود پول هنگفت پرداخت می کنند

© REUTERS / Danish Siddiqui
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

در مدت سه هفته، حدود 400،000 نفر مسلمانان روهینگیایی به خاطر نجات از پاکسازی قومی میانمار را به قصد بنگلادش ترک کرده اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از رویتر، طی سه هفته گذشته، حدود 400،000 نفر از مسلمانان روهینگیا به خاطر نجات از پاکسازی قومی از میانمار به بنگلادش گریختند. قایقرانان بنگلادشی که پناهنده را منتقل می کنند بابت انتقال هزینه های گزافی حدود 10000 تاکا بنگلادش معادل 122 دلار امریکا از پناهجویان برای سفری 5 ساعته می گیرند، این مبلغ برای مسلمان روهینگیا هزینه بسیار زیاد است. صاحب یکی از قایقها اعلام کرد که برای انتقال یک خانواده مسلمان روهینگیا حدود 100 هزار تاکا معادل 1200 دلار دریافت کرده است.
یکی از ماهیگیران بنگلادشی در مصاحبه با رویتر اعلام کرد: " آنها نجات پناهدگان مسلمانان روهینگیایی را یک وظیفه اخلاقی برای خود می دانند و برای نجات برادران و خواهران مسلمان به میانمار رفته و انها را به بنگلادش منتقل می کنند."
مامور نگهبان مرزی بنگلادش عارفول اسلام گفت:" نام این قایقران ها را نمی توان نجات دهنده گذاشت. نجات دهنده وقتی به کسانی گفته می شود که به پناهجویان نیازمند کمک کند، نه انکه از پناجویان پول بگیرد".

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک