21:04 22 جولای 2018
واکنش مفتی عربستان به طرفداری از آل سعود

واکنش مفتی عربستان به طرفداری از آل سعود

© AP Photo/ Hassan Ammar
جهان
دریافت لینک کوتاه
1 0 0

مفتی عربستان سعودی در واکنش به دعوت فعالان این کشور گفت: فراخوان جنبش 15 سپتامبر که حامیان فتنه و دشمنان عربستان آن را ترویج می دهند، فراخوان جاهلیت و گمراهی است.

به گزارش اسپوتنیک، به نقل از پایگاه اینترنتی «سبق»، «شیخ عبدالعزیز بن عبدالله آل شیخ» که در یک گفتگوی تلفنی در برنامه «معالی المواطن»(آقای شهروند) در شبکه ماهواره ای «ام بی سی» سخن می گفت، نسبت به فراخوان های جنبش 15 سپتامبر هشدار داد و تاکید کرد: چنین فراخوانی حرام و قبیح است. خداوند امنیت و ثبات کشورما را پایدار گرداند و مسئولان را حفظ کند.
وی خطاب به کسانی نسبت به برگزاری چنین اعتراضاتی دعوت کرده اند گفت: بدانید که این فراخوان ها علیه امنیت، دین، عقیده و اخلاق شماست و فراخوان جاهلیت و گمراهی است. حمایت از دولت در زمینه امنیت و ثبات و تلاش های آنها در راستای راحتی شهروندان واجب است.
مفتی سعودی در پایان گفت: چنین فراخوان هایی فریب دهنده است و گروههای کینه توز نسبت به آن اقدام می کنند. چنین اموری حرام و قبیح بوده و دوری از آن واجب است و هیچ خیری در آن و درکسانی که به آن دعوت می کنند، نیست؛ آنها حامیان فتنه و شر و فساد هستند. از آنها برحذرباشید.
گروهی در فضای مجازی در عربستان تحت نام «جنبش 15 سپتامبر» متشکل از فعالان عربستانی و مخالفان آل سعود در اواسط ماه گذشته میلادی فراخوانی برای آغاز اعتراض در این کشور در تاریخ 15 سپتامبر صادر کرده و خواستار اعتراض مردمی شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک