10:26 19 جولای 2018
اعلام شروط امریکا برای مذاکره با کوریای شمالی

اعلام شروط امریکا برای مذاکره با کوریای شمالی

© Sputnik / Vladimir Vedorenko
جهان
دریافت لینک کوتاه
114

مشاور رئیس‌جمهور آمریکا در امور امنیت ملی شروط کشورش جهت آغاز مذاکرات میان واشنگتن و پیونگ‌یانگ را اعلام کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، هربرت مک‌مستر مشاور رئیس‌جمهوری آمریکا در امور امنیت ملی، روز دوشنبه در سخنرانی‌ای در مرکز تحقیقاتی جنگ، در واشنگتن، از شروط ایالات متحده برای ورود به مذاکره با کوریای شمالی جهت حل‌وفصل بحران مربوط به برنامه راکتی پیونگ‌یانگ، سخن گفت. مک‌مستر گفت: «مقام‌های کوریای شمالی بایستی اجازه تفتیش سایت‌های هسته‌ای را بدهند و قبل از این‌که واشنگتن مذاکره با پیونگ‌یانک را آغاز کند، این رژیم باید آمادگی خود را برای کنار گذاشتن سلاح هسته‌ای‌اش اعلام کند».
وی گفت که دولت دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا 4 یا 5 سناریو را برای تعامل با بحران کوریای شمالی بررسی کرده و «برخی از آنها بدتر از برخی دیگر است». مشاور ترامپ تأکید کرد که گزینه نظامی علیه کوریای شمالی همچنان مطرح است. وی با این حال ابراز امیدواری کرد که امور به آغاز جنگ ختم نشود.
وی در پاسخ به این سؤال، که چه‌چیزی باعث شده است واشنگتن اعتقاد پیدا کند که تحریم‌های آمریکا به آغاز جنگ با کوریای شمالی منجر نخواهد شد، گفت: «هیچ چیزی».
مک‌مستر درخصوص نقشه راه روسیه و چین، که بر مذاکره مستیم میان واشنگتن و پیونگ‌یانگ و نیز تعلیق تدریجی برنامه‌های هسته‌ای و راکتی کوریای شمالی و نیز تعلیق مانورهای نظامی مشترک آمریکا و کوریای شمالی در نزدیکی مرزهای کوریای ‌شمالی، تصریح می‌کند، گفت: «تعلیق به‌خاطر تعلیق به‌هیچ‌وجه پذیرفتنی نیست».

 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک