20:41 11 اپریل 2021
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

وزیر امور خارجه ایتالیه گفته است، که سفیر کوریای شمالی در رم باید ایتالیا را ترک کند.

به گزارش اسپوتنیک، آنگولین آلفانو وزیر امور خارجه ایتالیا در مصاحبه ای با روزنامه لا ریسپوبلیکا گفت:- "ما تصمیم جدی گرفته ایم که روند اخراج سفیر را به پایان برسانیم و او باید ایتالیا را ترک کند".

آلفانو همچنین گفت:- "اظهارات اخیر رکس تیلرسون وزیر امور خارجه ایالات متحده به خاطر مذاکره با کوریای شمالی خوب است و این بیش از اندازه استاندارد است".

یادآوری می کنیم، که ایتالیا به طور سنتی از توقف برنامه های راکتی و هسته ای کوریای شمالی استقبال می کند. در همین حال روز جمعه در وزارت امور خارجه ایتالیا یک نشست غیر رسمی در مورد بحران کوریای شمالی با نمایندگان جی-7، اتحادیه اروپا، کوریای جنوبی و استرالیا برگزار شد.

پیونگ یانک در 3 سپتمبر اعلام کرده بود، که آزمایش کلاهک هایدروجنی برای راکت های بالستیک بین قاره ای را موفقانه آزمایش کرده است. ارتش جاپان و کوریای جنوبی قدرت این کلاهک هایدروجنی را 160 کیلوات تخمین زده است، که در مقایسه با قدرت بمب اتمی که در شهر هیروشیمای جاپان در سال 1945 توسط امریکا پرتاب شد، 10 برابر می باشد.

هفته پیش نیز کوریای شمالی یک راکت بالستیک دیگر را پرتاب کرد که از بالای قلمرو جاپان عبور کرد، که پس از آن شورای امنیت سازمان ملل متحد یک قطعنامه جدید برای تحریم کوریای شمالی را به تصویب رساند.     

مرتبط:

رسانه ها:امریکا آمادگی کوریای شمالی برای مذاکرات را آزمایش میکند
آمادگی کوریای شمالی برای آزمایش چند راکت بالستیک دیگر
چین بالای کوریای شمالی فشار می آورد
روزهای کاری در کوریای شمالی به روایت تصویر
بسته شدن شرکت‌های کوریای شمالی در چین
ترامپ: گزینه نهایی امریکا برای کوریای شمالی ویرانگر خواهد بود
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر