17:08 17 جون 2019
تلاش انگلیس برای شکار پسر بن لادن

تلاش انگلیس برای شکار پسر بن لادن

YouTube.com
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

اساس گزارش‌ها نیروهای خاص ارتش انگلیس موسوم به SAS در حال انجام یک ماموریت فوق محرمانه برای تعقیب پسر اسامه بن‌لادن و دستگیری او چه مرده و چه زنده، هستند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، سرویس هوایی ویژه انگلیس (SAS) در حال انجام عملیات مشترکی با همتایان آمریکایی خود با استفاده از طیاره های جاسوسی و سیستم‌های خاص تشخیص صوت انسان به منظور پیدا کردن حمزه بن‌لادن، پسر اسامه بن‌لادن، رهبر کشته شده القاعده است.
یک منبع بلندپایه به روزنامه دیلی استار گفت: تکنولوژی محور تعقیب افرادی مثل حمزه بن‌لادن است اما بیشترین ارزش مربوط به یک منبع حاضر در منطقه است که شخصا بن‌لادن را شناسایی کرده باشد و اطلاعات اضافی را درباره او به دست آورده باشد.
وی افزود: برای آنکه کسی را تعقیب کنیم باید بدانیم که کجا را جستجو کنیم. ما متکی به منابع محلی هستیم و هیچ کس نمی‌تواند در حوزه جمع آوری اطلاعات انسانی تشخیص با چشم مستقیم انسان را شکست دهد.
او همچنین گفت: حمزه بن‌لادن دیر یا زود پیدا خواهد شد و بالاخره مرتکب یک اشتباه جزئی می‌شود و ما منتظر او هستیم.
طبق گزارش ها، حمزه بن‌لادن ۲۸ ساله در طراحی حملات تروریستی علیه غرب فعالیت دارد. او چند هفته قبل از آنکه پدرش در سال ۲۰۱۱ در حمله نیروهای ویژه آمریکایی در خاک پاکستان کشته شود، زندگی مخفیانه در پیش گرفت.
طوریکه احتمال می رود، حمزه بن‌لادن در حال حاضر در پاکستان مخفی شده است اما برخی اطلاعات جدید حاکی از آن هستند که او به سوریه نقل مکان کرده است. نیروهای امنیتی انگلیس او را در صدر ۱۰ هدف با ارزش تحت تعقیب از سوی نیروهای ائتلاف قرار داده‌اند.

 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر