21:07 22 جولای 2018
جزئیات مصارف گزاف سفر پادشاه عربستان به مسکو

جزئیات مصارف گزاف سفر پادشاه عربستان به مسکو

© Sputnik / Valeriy Melnikov
جهان
دریافت لینک کوتاه
0 11

علاوه بر شخصیت‌های سیاسی و وزیران عربستان سعودی، به تعداد ۱۵۰ سرآشپز نیز در هیئت اعزامی حضور داشتند تا غذاهای باب طبع پادشاه را فراهم کنند.

به گزارش اسپوتنیک، سفر سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان سعودی به روسیه اگر چه از نقطه نظر سیاسی و دیپلوماتیک اهمیت زیادی داشت، اما هزینه‌های این سفر نیز مورد توجه رسانه‌های بین المللی قرار گرفت.

در این سفر نزدیک به یک هزار و پنجصد نفر از جمله ۲۵ شاهزاده، پادشاه عربستان را همراهی می‌کردند. این افراد در دو هوتل بسیار لوکس در مسکو اقامت داشتند.

گفته می‌شود این هوتل‌ها به طور کامل در اختیار هیئت سعودی قرار گرفته بودند و مشتریانی که از قبل اتاق‌های خود را ریزرف کرده بودند نتوانستند در آنجا اقامت داشته باشند. همچنین برخی رسانه‌های محلی می‌گویند که دکور اتاق‌ها با سلیقه عربی تغییر داده شده بود. تنها هزینه اسکان پادشاه سعودی و هیئت همراهش ۳ میلیون دالر تخمین زده شده است.

علاوه بر شخصیت‌های سیاسی و وزیران عربستان سعودی، به تعداد ۱۵۰ سرآشپز نیز در هیئت اعزامی حضور داشتند تا غذاهای باب طبع پادشاه را فراهم کنند. گفته می‌شود ۸۰۰ کیلو مواد خوراکی نیز از عربستان به مسکو فرستاده شده بود. دو موتر مرسدس بنز نیز برای جابجایی ملک سلمان به مسکو انتقال داده شده بود.

همچنین برای خروج ملک سلمان از هواپیما یک پله برقی طلایی درنظر گرفته شده بود که به در هنگام پایین آمدن پادشاه عربستان دچار مشکل تخنیکی شد و ملک سلمان مجبور شد تا با پای خود از پله‌ها پایین آید.

مرتبط:

سفر شاه عربستان به روسیه
پادشاه عربستان به مسکو رسید+ویدیو
عربستان قرار داد تولید اسلحه را با روسیه امضا نمود
پادشاه عربستان سعودی خواهان نزدیکی بازار نفت آن کشور با روسیه شد
عربستان از روسیه S-400 تریومف به ارزش 2 میلیارد دالر خریداری می کند
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک